نحوه تزریق ژل به گونه

تصویر تزریق ژل به گونه

تزریق ژل به گونه

از جمله روش‌هایی که محبوبیت زیادی بین اشخاص پیدا کرده است و امروزه رایج شده است تزریق ژل به گونه است.برخی موارد باعث می‌شوند که افراد به سمت ‌تزریق ژل و فرایندهایی از این قبیل بروند. به عنوان مثال هرچه سن انسان زیاد می‌شود، چین و چروک و افتادگی عضلات صورت نیز بیشتر می‌شود. در این هنگام افراد برای بازگرداندن آن صورت جوان و شاداب سعی می‌کنند به یکی از مراکز زیبایی بمانند کلینیک دایموند مراجعه کرده و بهترین راه را انتخاب کنند.
معمول‌ترین راهی که برای حل مشکل افتادگی عضلاتی مثل گونه مطرح می‌شود، تزریق ژل به این قسمت می باشد.این روش به طور معمول اثر خود را می‌گذارد و تا حدودی جوانی را به صورت بازمی‌گرداند. البته مقدار آن  و روش تزریق باید توسط یک پزشک مطمئن انجام گیرد تا صورت حالت دفرمه پیدا نکند و زیبایی اصلی خودش را از دست ندهد.هنگامی که در سنین کم این تزریق را انجام دهید شادابی پوست شما افزایش می‌یابد و اگر در سنین بالاتری باشید صورت شما جوانتر دیده می‌شود.

اشخاصی که دخانیات مصرف نمی‌کنند یا افرادی که صورت لاغری دارند و یا افراد مسن می‌توانند برای تزریق ژل به گونه مناسب باشند.خیلی از افراد نیز وجود دارند که پوست انها به مواد ژل واکنش نشان می‌دهد. این افراد معمولا امکان تزریق را ندارند.معمولا پزشکان از نوعی ژل استاندارد استفاده می‌کنند که مورد تایید قرار گرفته است. اما در کنار این نوع ژل‌های بی کیفیت و تایید نشده نیز وجود دارند که برخی اشخاص بدون تخصص و بدون در نظر گرفتن عوارض از آنها برای تزریق ژل به صورت افراد استفاده می‌کنند.

 

فیلم تزریق ژل به گونه

ویدئوی زیر قسمتی از نمایش فیلم تزریق ژل به گونه می باشد که در کلینیک زیبایی دایموند زیر نظر متخصص زیبایی انجام شده است که برای آشنایی بیشتر پیشنهاد می کنیم این فیلم را تماشا نمائید:

انواع تزریق ژل به صورت

تصویر انواع تزریق ژل صورت
در ابتدا انواع ژل‌هایی که به صورت تزریق می‌شوند رامورد بررسی قرار می‌دهیم.فیلر‌های متفاوتی برای تزریق وجود دارند که مشهورترین آنها همان ژل است که در اکثر کشور‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مقال ژل پلی اکریل آمید یکی از ژل‌هایی است که به وفور توسط پزشکان استفاده می‌شود. دومین ژل رایج ژل هیالورونیک اسید است.ژل هیالورونیک اسید کاربرد مطلوبی دارد. نوعی ساختار قندی درون این ژل وجود دارد که در واقع همان پلیمر دی‌ساکاریدی است. این نوع ژل پس از گذشت مدت زمان خاصی که معمولا ۳۶۵ روز است در داخل بدن از بین می‌رود.
معمولا از ژل هیالورونیک اسید برای تزریق به ناحیه گونه استفاده می‌شود اما می‌توان برای بخش‌های دیگر نیز از از این ژل استفاده کرد.مثلا تزریق ژل به قسمت لب، چانه و تقریبا تمامی بخش‌های صورت می‌توان از این ژل استفاده کرد که ساختار استانداردتری نسبت به ژل‌های نامرغوب دیگر دارد.

ژل بعدی ژل پاژ است که درواقع همان پلی آکریل امید نام دارد و برعکس ژل هیالورونیک اسید که در حدود یکسال بعد جذب می‌شد، این ژل می‌تواند تا سال‌ها باقی بماند. البته این ماندگاری بالا می‌تواند عوارضی را در داخل ناحیه تزریق شده مثل قارچ و … ایجاد کند. برای جلوگیری از این حساسیت نباید تا اخرین لحظه ژل داخل صورت باقی بماند و بهتر است که تخلیه شود. تخلیه ژل همگام با خونریزی و التهاب دوباره و جای زخم است.

استفاده از این نوع ژل به دلایل مضرات زیادی که ایجاد می‌کند ممنوع است و ژل‌های با کیفیت دیگری مورد تایید و استاندارد قرار گرفته است. به همین دلیل است که مراجعه به مراکز نامعتبر توصیه نمی‌شود.زیرا برخی بخش‌ها همچنان از این ژل استفاده می کنند که اصلا استاندارد نیست و فرد متقاضی نمی‌داند که چه نوع ژلی به صورت او تزریق می‌شود و از عوارض آن نااگاه است.

ژل‌های دسته اول ساختاری مشابه سلول‌های داخلی دارند بناربراین می‌توانند جذب شوند. بجز عوارضی که ممکن است درحین تزریق ایجاد شود این ژل‌ها عوارض دیگری ندارند. هر ماده‌ایی که در بازار موجود باشد می‌تواند یک قالب استاندارد داشته باشد و یک قالب تقلبی که متاسفانه بدلیل ارزان بودن هنوز برخی بخش‌ها از نوع غیر استاندارد این ماده استفاده می‌‌کنند.در مقابل، ژل‌هایی وجود دارند که حتی تا ۸ الی ۹ سال درون بدن باقی می‌مانند و هرگز از بین نمی‌روند. حتما پس از پایان این دوره آثار و عوارض ناشی ‌از آن بوجود خواهد آمد و شخص را مجبور به تخلیه خواهد کرد‌ که تخلیه آن باید با جراحی و ایجاد زخم دوباره همراه شود که به صرفه نیست.

مهم ترین اقدامات قبل از تزریق ژل به گونه

قبل از تزریق ژل به گونه نیز باید مراقبت‌هایی انجام شود که از جمله آن شرکت در جلسه‌های مشاوره‌ ایی است که برای پوست و زیبایی برگزار می‌شود. سعی کنید تا دو هفته قبل از تزریق ژل به گونه از مصرف داروهایی که خونریزی را زیاد می‌کنند مثل ویتامین E خودداری کنید.همچنین از استعمال دخانیات قبل از تزریق خودداری کنید.البته ما در مقاله تزریق ژل برای زیبایی بطور جامع و کامل به بررسی اقدامات مهم قبل از تزریق پرداختیم که پیشنهاد می کنیم آن مطلب را از دست ندهید.

فرآیند تزریق ژل به گونه

تصویر فرآیند تزریق ژل به گونه
روند تزریق زل به گونه به این صورت است که شما با گرفتن وفت قبلی به کلینیک مراجعه می‌کنید. در ابتدا مقداری دارو که به صورت موضعی هستند که در ناحیه تزریق استفاده می‌شوند. همچنین می‌توانند از دارو‌های بی حسی برای تزریق استفاده کنند که ابتدا مقداری از آن را با ژل ترکیب می‌کنند و بعد آن را تزریق می‌کنند. پس از تزریق این ماده گونه‌ها حالت بی‌حس پیدا می‌کنند و بدون درد می‌توان عمل تزریق را انجام داد.
فرایند تزریق ژل به گونه در یک مرحله انجام می‌شود و نیازی به شرکت در جلسات دیگر نیست. در یک مدت زمان کوتاه تزریق ژل انجام شده و پس از آن هم نیاز به بستری یا استراحت نیست و می‌توان به کار‌های دیگر نیز رسیدگی کرد.افرادی که مشکلات پوستی مثل سوختگی دارند امکان تزریق ژل را ندارند. در طی دوران بارداری نیز این امکان وجود ندارد و اینکه باید به سن قانونی رسیده باشید.
پس از تایم تزریق که حدودا ۳۰ دقیقه تا یکساعت است می‌توان نتیجه را دید. البته در ابتدا کمی التهاب و تورم در محل تزریق وجود دارد که طبیعی است. ممکن است این فکر ایجاد شود که حجم ماده تزریقی زیاد‌تر از حد معمول بوده‌است که اینطور نیست و پس از مدتی این تورم بهبود می‌یابد.درست است که شخص خود میزان ژل را برای پزشک تعیین می‌کند اما در کل همواره مقداری ژل بیشتر تزریق می‌شود. زیرا این ژل به مرور جذب بدن می‌شود و میزان آن کاهش می‌یابد.

البته نتیجه مفید به حالت صورت شخص و سن او هم بستگی دارد. اینکه عضلات او محکم یا شل هستند نیز بر این موضوع تاثیر گذار است. این روش بسیار آسان است اما شخصی که به گونه او ژل تزریق شده باید توجه داشته باشد که پس از بازگشت از کلینیک، مراقبت‌های لازم  را انجام‌ دهد تا بهترین فرم صورت را پیدا کند.

عوارض تزریق ژل به گونه

تصویر عوارض تزریق ژل گونه
اینکه پس از تزریق ژل به گونه چه مشکلاتی برای شخص بوجود می‌آید، در وهله اول بستگی به این موضوع دارد که به چه پزشک یا فردی برای اینکار مراجعه کرده اید. قبل از اینکه برای اینکار اقدام کنید خوب تحقیق کنید و ترجیحا از رضایت افراد دیگر نیز مطلع شوید و سپس مرکز‌هایی که اعتبار بالایی دارند قابل اعتماد تر هستند و نتیجتا آن کلینیک و مراکز را انتخاب کنید.
تزریق ژل به گونه مشکلی را ایجاد نمی‌کند، آنچه که باعث ایجاد مشکل می‌شود، دقت پایین و استفاده از ترکیبات نامناسب در حین تزریق است.گاهی پس از تزریق ژل به گونه صورت یک حالت دفرمه پیدا می‌کند. بدین صورت که دو طرف صورت ممکن است با یکدیگر متقارن نباشند. این موارد استثناهایی هستند که اشخاصی که مهارت کافی ندارند می‌توانند باعث آن شوند.
اگر عوارضی در اثر تزریق ژل ایجاد شود، پس از مدت کوتاهی رفع می‌شود. بعد از تزریق ژل، گونه می‌تواند دچار التهاب شود که پس از مدتی رفع می‌شود. همچنین در ناحیه گونه ممکن است ورم، بی‌حسی و یا کبودی نیز ایجاد شود.

خیلی از مراکز زیبایی هستند که با تبلیغات گسترده افراد را دعوت می‌کنند تا عمل‌های زیبایی خود را از قبیل تزریق گونه در این مراکز انجام دهند. اگرچه برخی از مراکز معتبر برای این موضوع وجود دارند اما باز هم احتیاط حکم می‌کند که برای جلوگیری از عوارض به پزشک مراجعه کنید. چرا که پزشکان موظف به استفاده از بهترین نوع ژل و متد‌های نوین پزشکی هستند و آگاهی بالاتری نسبت به پوست و عضلات صورت شما دارند.ما در کلینیک زیبایی دایموند زیر نظر متخصص و پزشک زیبایی این عمل زیبایی را بر روی گونه شما انجام می دهیم.

یک موضوعی که در این باره وجود دارد این است که برخی افراد گمان می‌کنند که بخاطر پایین بودن هزینه مراکز زیبایی بهتر است به این‌ مکان‌ها مراجعه کنند. این دسته از افراد باید توجه کنند که در صورت ایجاد عارضه بازگشت به حالت اول آسان نخواهد بود. حتی ممکن است پس از تزریق گونه‌ها نسبت به حالت اولیه خود نیز افتاده‌تر شوند.این تغییر شکل صورت می‌تواند بر عضلات سایر قسمت‌ها نیز تاثیر بگذارد و مشکل را دو برابر کند.

اگر بخواهیم عوارض کلی بهد از تزریق ژل به گونه را نام ببریم شامل موارد زیر می باشد:

  1. تورم و قرمز شدن در ناحیه تزریق( معمولا کوتاه مدت)
  2.  التهاب و کبودی
  3. آسیب به بافت گونه
  4.  لخته شدن ژل در داخل گونه
  5. خونریزی
  6. ایجاد عفونت و قارچ
  7. حساسیت و آلرژی
  8. ایجاد درد شدید در محل تزریق
  9. متحرک شدن و جابجایی ژل
  10. عدم تقارن دو طرف صورت

 

قیمت تزریق ژل گونه

اینکه هزینه تزریق ژل به گونه چقدر باشد به موارد مختلفی بستگی دارد. مثلا ممکن است نوع و جنس ماده‌ایی که دو پزشک مختلف استفاده می‌کنند متفاوت باشد. کیفیت کار دو پزشک و مراقبت‌های پس از عمل متفاوت باشد.همچنین میزان ماده تزریق شده نیز در افراد مختلف متفاوت است.

بهترین ژل برای تزریق گونه

از دیگر موارد مهمی که تعیین کننده هزینه و قیمت تزریق ژل به گونه می شود، برندهای ژل می باشد.برندهای ژل در ایران متفاوت هستند. به عنوان مثل یک نوع ژل آلیاکسین ساخت لابراتوآر IBSA ایتالیا وجود دارد که کیفیت بسیار بالایی دارد و یک نوع ژل ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر آلرگان یا ژل Staylage ساخت کشور فرانسه که تمامی اینها قیمت و کیفیت‌های متفاوتی دارند‌.

اعتبار این ژل‌ها بسیار بالاست و با متد روز دنیا تولید شده‌اند. به راحتی شکل می‌گیرند و حالت نچرالی را در ناحیه تزریق شده ایجاد می‌کنند. همانطور که گفته شد همواره برای هر ماده باکیفیتی، ترکیباتی بی کیفیتی نیز وجود دارند که در بازار با ارزش کمتری خرید و فروش می‌شوند.به عنوان مثال برخی ترکیبات بی کیفیت که از چین وارد می‌شوند که آثار زیانبار آنها می‌تواند حتی تا یک عمر زیبایی را از شخص بگیرد.قطعا اینگونه ژل‌ها نیز بوسیله افراد ناآگاه خریداری می‌شوند. این مواد اصلا حالت طبیعی برای صورت ایجاد نمی‌کنند و شکل بد و نامناسبی به چهره می‌دهند.

تفاوت قیمت این ژل‌ها و ژل‌های اصل بسیار فاحش است. افرادی که از این اجناس بی‌کیفیت استفاده می‌کنند هزیته تزریق کمتری دارند و حتی با وجود هزینه کم نیز بسیار سود می‌کنند زیرا قیمت این ژل‌ها پایین است.

دومین مورد موثر بر هزینه، مقدار ماده ژل است.به عنوان مثال شخصی که ناحیه گونه را انتخاب می‌کند می‌تواند به پزشک خود توضیح دهد که چه میزان و چه شکلی مد نظر اوست و پزشک مطابق آن عمل تزریق را انجام می‌دهد. هرچه میزان ژل تزریق شده بیشتر باشد علاوه بر دستمزد پزشک شما باید هزینه ژل را نیز پرداخت کنید. البته دستمزد پزشک ثابت است.

همچنین بسته به اینکه شما در کدام شهر به پزشک مراجعه می‌کنید نیز می‌تواند هزینه تزریق ژل تغییر کند. بنابراین می توان گفت که هزینه ثابتی برای این تزریق وجود ندارد و عوامل مختلفی بر روی تزریق موثر است.

در پایان اگر با خواندن این مقاله هنوز با ابهامات و سوالاتی در ذهن خود روبرو هستید، کافیست در بخش دیدگاه ها و نظرات برای ما بنویسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.همچنین اگر تصور می کنید این مطلب می تواند برای دوستانتان مفید واقع شود خواهشمندیم با دوستانتان در شبکه های اجتماعی خود با ایشان به اشتراک بزارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× سلام.مشاوره رایگان در واتس اپ