تزریق ژل برای زیبایی

تصویر تزریق ژل

تزریق ژل

با پیشرفت تکنولوژی پزشکی، استفاده از ژل به عنوان روش درمانی مفاصل و پرکننده‌های پوستی به طور چشمگیری گسترش پیدا‌ کرده‌است. با گذر زمان و ایجاد تغییرات سلولی، آناتومیکی و در نتیجه کاهش حجم بافت جوان پوست، باعث پیری زودرس می‌شوند. با ظهور فناوری‌های جدید، علم‌ پزشکی در زمینهٔ تخصص زیبایی این فرصت را به شما می‌دهد تا با استفاده از پرکننده‌های پوستی، تغییرات مورد علاقه را در چهرهٔ خود اعمال کنید. پرکننده‌های پوستی مواد ژل مانندی هستند که به زیر پوست تزریق می‌شوند و مواردی مانند خط زیرچشم، خطوط لبخند و چین و چروک را پر کرده و باعث جوان‌سازی پوست شما می‌شوند. سالانه بیش از ۱ میلیون زن و مرد این روش درمانی محبوب را برای جوان‌‌سازی صورت خود  انتخاب‌ می‌کنند. تزریق ژل می‌تواند یک روش مقرون به ‌صرفه برای جوان‌تر به نظر رسیدن بدون جراحی و طی کردن دورهٔ نقاهت باشد.

تزریق ژل برای مفاصل

با افزایش سن مفاصل سفت و سخت می‌شوند. در این شرایط به طور معمول، بدن ما روان کننده‌های طبیعی ترشح می‌کند که میزان اصطکاک بین سطوح مفصل‌ها را کاهش می‌دهد. آرتروز زانو باعث افزایش اصطکاک در مفصل شده و باعث می‌شود لایه‌های محافظ غضروف در سطح مفصل به آرامی از بین بروند. ژل تزریقی برای آرتروز زانو حاوی اسید هیالورونیک(Hyaluroni Acid)است. این نوع اسید نقش روغن را در تسکین مفاصل دارد. درمان‌هایی که با هدف کاهش اصطکاک مفصل انجام می‌شوند به عنوان مکمل ویسکوز نیز شناخته می‌شوند. به گفتهٔ متخصصان، اگر ورزش، تغییر در رژیم غذایی و سایر داروهای مسکن را انجام داده‌ و نتیجه‌ای دریافت نکردید، تزریق ژل می‌تواند برای شما مناسب باشد.

روند تأثیر ژل بر زیبایی

تصویر تزریق ژل به لب

مادهٔ اصلی اغلب ژل‌های زیبایی اسید هیالورونیک است که به طور طبیعی در بدن یافت می‌شود. این اسید به پوست رطوبت، حجم و قابلیت ارتجاعی می‌بخشد. اسید هیالورونیک معمولاً نرم و ژل مانند است. این اسید مانند اسفنج عمل می‌کند و هنگام تزریق ، آب را به پوست جذب می‌کند. در نتیجه ناحیه‌ای از پوست که به آن ژل تزریق شده است را پر می‌کند.
تحقیقات نشان داده‌است که (Hyaluroni Acid)علاوه برتأثیر بر روی صاف شدن پوست، باعث افزایش تولید کلاژن نیز می‌شود و این به این معنی است که ممکن است فرد به تزریق مجدد نیاز نداشته باشد.

تاثیر کلسیم هیدروکسیل آپاتیت (CaHA) در تزریق ژل

هیدروکسیل آپاتیت کلسیم نیز ماده‌ای طبیعی است که عمدتاً درون استخوان‌های ما یافت می‌شود. اکثر ذرات کلسیمی که در تزریق ژل استفاده می‌شوند، تقریباً میکروسکوپی هستند و به حالت معلق درون ژل قرار می‌گیرند. قوام یک ژل حاوی کلسیم به طور معمول بیشتر از یک مادهٔ پرکننده حاوی اسید هیالورونیک است و معمولاً ماندگاری بیشتری نیز دارد. که این زمان ماندگاری برای اکثر بیماران حدود ۱۲ ساعت است. همچنین گزارش شده‌ است که هیدروکسیل آپاتیت کلسیم سبب تولید کلاژن طبیعی می‌شود. این نوع کلسیم به طور معمول برای پر کردن خطوط عمیق و چین و چروک‌ها به کار برده می‌شود.

ژل‌های تزریقی پوستی کدام اعضای صورت را می‌توانند پوشش دهند؟

انواع مختلفی از پر کننده‌های پوستی برای درمان علائم مختلف پیری طراحی شده‌اند. بسته به نوع ژل انتخاب‌ شده، می‌توانید لب‌های نازک و لاغر خود را افزایش دهید، قسمت‌های کم عمق صورت را پر کنید، چروک زیر چشم ناشی از پلک پایین را از بین ببرید، ظاهر زخم‌های فرو رفته را بپوشانید یا چین و چروک‌های استاتیک را برطرف کنید. چین و چروک‌های استاتیک شامل چروک هایی است که در اطراف دهان و در امتداد گونه‌ها وجود دارند. این چین و چروک‌ها معمولاً به دلیل از دست رفتن کلاژن و قابلیت ارتجاعی پوست به وجود می‌آیند.

تصویر انواع تزریق ژل

انواع تزریق ژل

 1. تزریق ژل دائمی

پزشکی که برای لیفت صورت یا تزریق ژل به او مراجعه می‌کنید، بسته به شرایط و بودجه‌ای که برای این منظور در نظر گرفته‌اید، تصمیم می‌گیرد چه نوع ژلی را برای تزریق به صورت شما استفاده کند. یکی از انواع تزریق ها، تزریق دائمی است. ماندگاری ژل‌های دائمی حداقل ۶ سال پس از تزریق است. ژل‌های دائمی از پلی اکریل آمید و پلی متیل متاکریلات تشکیل شده‌اند. ژل‌های دائمی با گذشت زمان جذب صورت و بدن می‌شوند.

 1. ژل‌های تزریقی موقت

همان طور که از نام این نوع روش پیداست، با تزریق این ژل، تغییرات صورت شما برای مدتی محدود باقی می‌ماند. ماندگاری ژل‌های موقت بین ۶ تا ۱۸ ماه است. ژل‌های تزریقی موقت از اسید هیالورونیک که این اسید سازندهٔ کلاژن است، تولید می‌شوند. این امر نشان دهندهٔ طبیعی بودن و سازگاری بیشتر ژل‌‌های تزریقی موقت با بدن شما‌ است. اثر ژل‌های موقت ممکن است پس از شش ماه از بین برود. البته از بین رفتن ژل‌های موقتی به عواملی مانند عضوی تزریق در آن صورت گرفته  یا نحوهٔ تزریق ژل نیز بستگی دارد. تفاوت اصلی بین ژل‌های تزریقی موقت و دائمی، میزان عوارض آن‌ها است. میزان عوارض استفاده از ژل دائمی بسیار بیشتر از استفاده از ژل موقتی است. این عوارض ناشی از وجود مقداد زیادی مواد شیمیایی برای اثر گذاری طولانی مدت ژل‌های تزریقی دائمی است.

انواع تزریق ژل لب

تصویر انواع تزریق ژل به لب در تهران

یکی دیگر از مواردی که تزریق ژل برای زیبایی در آن نقطه صورت می گیرد لب ها می باشند.در این نوع تزریق بسته به فرم لب و نگاه خود شخص فرم و طرح مورد نظر انتخاب شده و با نظریه پزشک تزریق انجام می شود.تزریق ژل لب به صورتهای مختلف عروسکی، قلوه ای، نچرال، روسی ، دکمه ای و فانتزی در کلینیک زیبایی ایموند انجام می شود.ما در مقاله انواع تزریق ژل لب بطور جامع و کامل به معرفی انواع روش های فرم دهی لب و نکات مهم و طلایی هر روش پرداخته ایم که در صورت تمایل می توانید این مقاله را مطالعه نمائید.

تفاوت ژل و بوتاکس

بوتاکس و پرکننده‌های پوستی درمان‌های زیبایی رایج در دنیای امروز هستند که از طریق تزریق انجام می‌شوند. تزریق بوتاکس و ژل معمولاً در مطب پزشک  صورت می‌گیرند. ژل و بوتاکس جزء دسته درمان‌های تهاجمی به حساب می‌آیند. درمان‌های تهاجمی عبارتند از شیوه‌های درمانی‌ای که در آن‌ها عمل جراحی وجود ندارد. طبق گفتهٔ انجمن جراحان پلاستیک آمریکا درمان‌های بوتاکس و ژل برای پوست محبوب هستند و بیش از ۹ میلیون نفر در سال (۲۰۱۵) از این نوع درمان، نتیجهٔ مطلوبی دریافت کرده‌اند.
بوتاکس حاوی باکتری‌های تصفیه شده‌ است که این باکتری‌ها سبب یخ زدگی عضلات بدن می‌شوند. با انجام بوتاکس در هر عضلهٔ صورت، جریان موجود در نورون‌های مربوط به این عضله به طور موقت قطع ‌می‌شوند. پس از قطع شدن جریان عضلهٔ صورت، عضله شروع به شل شدن می‌کند. پس از گذشت چند روز چین و چروک‌های مربوط به نقاط بوتاکس شده، از بین می‌روند.
اما در تزریق ژل، توده‌ای در عضلهٔ مورد نظر ایجاد می‌شود و این توده سبب از بین رفتن چین و چروک‌ها می‌شود. این نوع پرکننده‌ها اغلب به قسمت‌‌های اطراف دهان، لب‌های نازک و گونه‌های لاغر تزریق می‌شوند. اما انجام بوتاکس به طور معمول در قسمت بالایی صورت مانند پیشانی و اطراف چشم تأثیر بیشتری دارد. ماندگاری بوتاکس حدود ۵ تا ۸ ماه است. از آن جا که بوتاکس و پرکننده‌ها از مواد متفاوتی ساخته شده‌اند، گاهی اوقات می‌توان آن‌ها را برای انجام یک درمان ترکیب کرد. به عنوان مثال  ممکن است  برای اصلاح خطوط بین چشم از بوتاکس و از یک مادهٔ پرکننده برای اصلاح خطوط لبخند در اطراف دهان استفاده کرد.

تزریق ژل گونه

از دیگر مناطقی که تزریق ژل در آن نقطه مرسوم می باشد، گونه ها می باشند.در افرادی که در سنین جوانی به سر می برند تزریق ژل گونه باعث افزایش جذابیت فرد شده و کسانی که از سن بالایی برخوردار هستند و دچار افتادگی گونه شده اند، باعث کاهش روند پیری و از بین رفتن علائم پیری میشود.ما در مقاله تزریق ژل به گونه بطور کامل به فرآیند تزریق، موارد مهم قبل از تزریق و موارد مهم بعد از تزریق پرداخته ایم و به معرفی بهترین ژل در آن نیز پرداختیم مه پیشنهاد می کنیم آن مطلب را هم مطالعه کنید.

مواردی که قبل از تزریق ژل می بایست رعایت شود

بهتر است پیش از تزریق ، دستورالعمل‌های زیر را رعایت کنید تا کیفیت کار را بیشتر کنید:

 • عدم مصرف آسپرین.
 • عدم‌استفاده از رقیق کننده‌های خون.
 • عدم مصرف ویتامین (E).
 • سیر نخورید.
 •  ۴۸ ساعت پیش از تزریق ژل از مصرف مسکن و الکل خودداری کنید.
 • پس از تزریق از ماساژ ناحیهٔ تزریق ژل امتناع کنید.
 •  از گرم کردن و قرار دادن‌ کمپرس آب گرم نیز در این شرایط خودداری کنید.
 • علاوه بر این تا ۴۸ ساعت پس از تزریق، فعالیت سنگین و ورزش انجام ندهید.
 • همچنین پس از تزریق تا مدت زمانی که پزشک به شما توصیه می‌کند از قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم، بپرهیزید.

عوارض تزریق ژل

ژل‌های تزریقی موقت نوعی پروتئین هستند. به همین دلیل بدن را به عنوان عضوی بیگانه نمی‌دانند و کمترین عوارض و حساسیت را ایجاد می‌کنند. اما در تزریق ژل‌های دائمی برخی از عوارض جانبی مانند حساسیت، عفونت و گاهی جابه‌جا شدن و حرکت ژل دیده‌ می‌شود. البته لازم به ذکر است که  این نوع عوارض جزئی هستند و هرچند وقت یک‌ بار ممکن است در فرد واکنش آلرژیک نشان دهد. افرادی که ژل‌های دائمی تزریق می‌کنند ممکن است دچار کبودی، تورم و قرمزی در محل تزریق نیز شوند. که همهٔ این عوارض موقتی هستند و بین یک تا دوهفته از بین می‌روند.
برای به حداقل رساندن تورم‌ و کبودی ناشی از تزریق ژل، یخ یا کمپرس سرد را در مناطقی که مادهٔ پرکننده تزریق شده است، قرار دهید. این کار از التهاب و کبودی جلوگیری می‌کند. همچنین می‌توانید مناطقی که به آن‌ها ژل دائمی تزریق  شده است را به آرامی و با احتیاط ماساژ دهید تا جریان خون در این مناطق از بدن بهتر شود. متخصصان توصیه می‌کنند پس از تزریق پرکننده، به مدت سه شب به پشت بخوابید و سرتان را به سمت بالا نگه دارید. این‌کار به شما کمک می‌کند تا مادهٔ پرکننده یا ژل تزریقی در همان جایی تزریق کرده‌اید، بماند و زیر پوست حرکت نکند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

همانطور که تزریق ژل از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد، مراقبت های بعد از تزریق زل از خود تزریق بسیار مهم تر می باشد.همواره در نظر داشته باشید هر عملی که بر روی هر شخصی انجام می شود نیاز است که مراقبت هایی را انجام دهد تا نتیجه و اثربخشی عمل را دوچندان قابل مشاهده باشد.رعایت نکات زیر در مراقبت بعد از تزریق بسیار پر اهمیت می باشد:

 • اگر بعد از تزریق دچار درد شدید حتما ار داروهای مسکنی مانند استامینوفن استفاده کنید و توجه داشته باشید از داروهای ژلوفن و ایبوپروفن به دلیل خاصیت رقیق کننده ای که دارند استفاده کنید.
 • برای رفع کبودی بعد از تزریق حتما از کمپرس سرد استفاده کنید
 • تا یک هفته پس از تزریق از اصلاح صورت پرهیز کنید و تا یک هفته بعد از تزریق از آرایش کردن پرهیز کنید.
 • از رفتن به سونا و جکوزی و نواحی که گرما و سرمای شدیدی در آن نقاط وجود دارد دوری کنید.
 • اگر ورزشکار هستید یا کارهای سنگینی انجام می دهید، بعد از تزریق حتما از این موارد دوری کنید.

نتایج تزریق ژل پس از چه مدتی آشکار می‌شود؟

تحقیقات متخصصان داخلی وخارجی نشان داده‌ است که دوام پرکننده‌های پوستی به عواملی همچون کیفیت محصول، نقطهٔ تزریق ژل و بیمار نیز بستگی دارد. به طور کلی، هرچه ژل، متراکم‌ تر و عمیق‌ تر تزریق شود، ماندگاری بیشتری خواهد‌‌ داشت. جراح  در حین تزریق برای حفظ و ماندگاری بیشتر آن، تزریق را تکرار می‌کند و همچنین مقدار و روش‌های تزریق را در صورت لزوم برای اثرگذاری بیشتر تغییر می‌دهد.
ژل‌های تزریقی حاوی هیالورونیک اسید، موقتی ترین نوع ژل‌ها به شمار می‌روند. به همین دلیل این نوع ژل‌ها، اغلب برای افرادی که می‌خواهند تجربهٔ اول تزریق را داشته باشند، توصیه می‌شوند. اثرگذاری ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید، معمولاً بین ۶ تا ۱۸ ماه طول خواهد کشید. تزریقات ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید بر روی لب‌ها کمی سریع‌تر از تزریقات انجام شده روی چین‌های بینی فرسوده می‌شوند.

قیمت تزریق ژل

یکی از مواردی که برای زیباجویان عزیز مهم می باشد، قیمت تزریق ژل است.در بحث تعیین نرخ و هزینه همانطور که در قیمت تزریق بوتاکس صحبت شد، در نظر داشته باشید که کیفیت محصول، دستمزد پزشک متخصص، ناحیه ای که تزریق می بایست انجام شود، میزان حجم استفاده شده در تزریق  و ناحیه ای که در آن تزریق را انجام می دهید بسیار تاثیر گذار می باشد و سبب می شود قیمت تزریق ژل یک عدد ثابت نباشد.اما شما همراه عزیزمطمئن باشید  تزریق خود را در کلینیک دایموند با قیمت مناسب و تخفیفاتی ویژه انجام می دهید.

مواردی که در انتخاب پزشک زیبایی برای تزریق ژل، باید در نظر بگیرید

هنگام انتخاب یک پزشک برای درمان‌های تزریقی، همان میزان نکته سنجی و حساسیتی که برای انتخاب یک جراح دارید را باید داشته باشید. با اینکه تزریق ژل، درمانی است بدون نیاز به جراحی اما یک عمل پزشکی است. به همین دلیل به آموزش خاص، دانش و مهارت نیاز دارد. پزشک زیبایی شما باید خدمات و دانش گسترده در مورد آناتومی صورت، مهارت و دقت یک جراح را داشته باشد. همان طور که در پیش گفتیم  تزریق پرکننده‌های پوستی به طور معمول در طی مراجعه به مطب پزشک انجام می‌شود.
در کلینیک زیبایی دایموند ملاقات اول شما با جراح زیبایی، در مورد نگرانی‌ها و اهداف شما انجام می شود. در طی یک مشاوره، جراح زیبایی شما، سابقهٔ پزشکی شما را بررسی می‌کند. با اینکه خطرات احتمالی ناشی از تزریق ژل بسیار کم است اما شما باید قبل از شروع به تزریق ژل،  به طور کامل سابقهٔ بیماری و پزشکی خود را شرح دهید. زیرا برخی از آلرژی‌ها، بیماری‌های پوستی و عصبی یا داروها می‌توانند ایمنی شما را به خطر بی‌اندازد. به طور مثال اگر پیش از تزریق ژل، داروی رقیق کنندهٔ خون استفاده کرده‌ باشید، باید این مورد را به جراح‌ زیبایی خود بگویید. زیرا مصرف این نوع داروها، احتمال کبودی پس از تزریق ژل را افزایش می‌دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× سلام.مشاوره رایگان در واتس اپ