از بین بردن جای جوش

تصویر از بین بردن جای جوش

از بین بردن جای جوش صورت

از بین بردن جای جوش صورت می تواند در رفع برخی مشکلات ظاهری افراد به شدت موثر و مفید باشد. گاهی ایجاد جوش صورت یا بدن می تواند اثرات و علاماتی از خود بر جای گذارد که حتی پس از مدت ها نیز بدن توان درمان و ترمیم آنها را نداشته باشد.جای جوش صورت مانند خود جوش صورت مخرب زیبایی فرد است و پوشاندن و مخفی کردن آن به همان اندازه دشوار است. گروه متخصصین پوست کلینیک زیبایی دایموند در زمینه از بین بردن جای جوش صورت از تجربه و دانش بالایی برخوردار هست.
درمان‌های خانگی رفع جای جوش صورت در اکثر موارد به تنهایی کافی نیستند و آرایش نیز نمی‌تواند جای جوش‌های عمیق و حفره را بپوشاند. هیچ دلیلی وجود ندارد که به علت جوش صورت، جای جوش را روی صورت خود تحمل کنید و با آن به اجبار کنار بیابید که مانع درخشش شخصیت و زیبایی واقعی‌ تان می‌ شود و توجه دیگران را به نحوی ناخوشایند به خود جلب می‌کند.
هر جوشی پس از بهبود، اثری از خود باقی نمی گذارد مثلاً بسیاری از جوش های چرکی و غرور جوانی و… با اینکه در تعداد زیاد ایجاد می شوند عموما پس از بهبودی هیچ علائمی بر جای نخواهند گذاشت اما برخی افراد به خاطر نوع پوست خود ممکن است پس از درمان جوش، اثری از آن را داشته باشند که به آن «اسکار آکنه» نیز می گویند. از بین بردن جای جوش با لیزر می تواند این اسکارها را ترمیم نماید.

نحوه از بین بردن جای جوش صورت و بدن با لیزر

  1. سابسیژن
تصویر از بین بردن جای جوش
در عمل سابسیژن، سوزنی با لبه تیز برای بریدن اتصال‌های جای جوش ایجاد کننده فرو رفتگی در سطح پوست وارد پوست می‌شود.در این روش درمان آکنه و از بین بردن جای جوش از سوزن نوکور با گیج ۱۸ استفاده می‌شود. سوزن نوکور، سوزن خاصی است که نوک باریک و لبه تیز دارد و به کمک آن، لایه دوم پوست (درمیس) بریده می‌شود. پس از تعیین نوع درمان رفع جای آکنه ، این ناحیه علامت‌گذاری می‌شود و با کرم بی‌حس کننده موضعی و تزریق لیدوکائین موضعی بی‌حس می‌شود. سوزن نوکور با زاویه ۸۰ درجه وارد پوست می‌شود و با حرکت ضربه‌ای به جلو و عقب و با حرکت “برف پاک‌ کنی” به چپ و راست جای جوش‌های لایه میانی پوست که سطح پوست را به پایین می‌کشد بریده می‌شود.
سابسیژن ممکن است اندکی ناراحت کننده باشد، اما نهایت تلاش به کار برده می‌شود تا ناحیه مورد نظر پیش از ورود سوزن بی‌حس شود. اکثر بیماران به جز درد سوزن بی‌حسی هیچ چیز دیگری احساس نمی‌کنند.
سابسیژن عوارض جانبی بسیار کمی دارد. بیمار گاهی پس از سابسیژن با کبودشدگی و درد مواجه می‌شود و در صورت شکافته شدن رگ نیز خون زیر پوست جمع و لخته می‌شود، که البته شبیه کبودشدگی است و تنها تفاوت‌شان طولانی‌تر شدن زمان رفع هماتوم است. خطر بروز عفونت یا درد مزمن نیز بسیار پایین است.
سابسیژن عملی نیست که در یک نوبت به طور کامل انجام شود. پس از چند بار تکرار شدن از بین بردن جای جوش صورت ، انتظار می‌رود که جای جوش به میزان ۶۰ تا ۷۰ درصد بهبود یابد. سابسیژن بهترین نتیجه را زمانی به دست می‌دهد که در کنار دیگر روش‌ های درمان جای جوش، مانند پرکننده‌ها و بازسازی و تجدید سطح با لیزر CO2 به کار برده شود.

مزایای این روش از بین بردن  جای جوش عبارتست از:

  • بستری نشدن و عدم نیاز به استراحت
  • حداقل خطرات و عوارض
  • کاهش جای جوش‌های با شکل بشقابی و با پایه گسترده
  • مکمل دیگر روش‌ها و رویکردهای درمانی

۲- پیلینگ یا لایه‌ برداری پوست 

تصویر از بین بردن اسکار
لایه‌ برداری برای از بین بردن جای جوش و ناراحتی‌های پوستی متعدد دیگری مانند پیگمنتیشن، چروک و لکه و رفع سیاهی زیر بغل مفید هستند. لایه‌بردار جای جوش،لایه‌های بیرونی پوست مرده را پوسته پوسته می‌کند تا پوست جدید سالمی با رنگ بهتر آشکار شود.
از لایه‌بردارهای شیمیایی برای رفع جای جوش صورت  و همچنین برای درمان نقطه‌ای جای جوش روی قفسه سینه، گردن یا پشت بدن استفاده می‌شود.
مزیت اصلی بهره مندی از لایه‌ بردار این است که علاوه بر رفع اسکار جوش، منافذ بسته کاهش می‌یابند، نقاط پیگمنتیشن مقاوم محو می‌شوند و بافت پوست بهبود می‌یابد. به علاوه لایه‌برداری شیمیایی به اندازه روش‌های درمانی دیگری مانند لیزر دردناک نیست.‌
چند لایه‌ بردار شیمیایی برای درمان جای جوش در دسترس‌اند که از نظر قیمت، مواد اولیه به کار برده شده و شدت درمان متفاوت‌ اند. لایه‌ بردار بتا هیدروکسی اسید (BHA)، جسنر، آلفا هیدروکسی اسید (AHA)، فنول و TCA از لایه‌ بردارهای شیمیایی رایج محسوب می‌شوند. فنول و TCA مؤثرترین لایه‌ بردار جهت از بین بردن جای جوش به شمار می‌روند، اما حتماً باید تحت نظارت پزشک مجرب به کار برده شوند.
بیماران پس از هر جلسه درمانی استفاده از لایه‌ بردار AHA معمولاً با عوارض جانبی‌ای مانند قرمزی، پوسته پوسته شدن و خشکی پوست مواجه می‌شوند، اما این عوارض جوانبی معمولاً ملایم‌ اند و مانعی بر سر راه انجام فعالیت‌ های معمول روزانه به شمار نمی‌روند. نتایج بلند مدت درمان با لایه‌ بردار شیمیایی معمولاً مناسب هستند؛ پوست صاف‌ تر می شود و کاهش یا رفع جای جوش، آکنه و لک از نتایج بلند مدت استفاده از لایه‌بردار TCA محسوب می‌شوند.

۳-  لیزر فراکشنال (فرکشنال)

تصویر از بین بردن جای جوش با لیزر

درمان با لیزر فرکشنال یکی از روش‌های غیرتهاجمی برای از بین بردن جای جوش است که نیازی به استراحت و بستری شدن ندارد و عمل ساده‌ ای با ناراحتی بسیار خفیف است که معمولاً جای جوش را تا حد زیادی از بین می‌برد.
علاوه بر درمان جای آکنه و جوش از لیزر،برای کاهش چروک و خطوط ظریف روی پوست و رفع سیاهی زیر بغل استفاده می‌شود. این روش معمولاً برای تمام پوست‌ها مناسب است. در درمان با لیزر از پالسی با نور شدید استفاده می‌شود که می‌تواند به لایه به لایه پوست نفوذ کند. نور لیزر تولید کلاژن و تجدید سلولی را به طور همزمان تحریک می‌کند و پوست را سفت می‌کند. سپس لایه آسیب دیده پوست برداشته می‌شود تا به این وسیله لایه‌های سالم زیرین پدیدار شوند.
این روش از بین بردن جای جوش صورت ، بسته به اندازه ناحیه تحت درمان، نهایتا یک ساعت طول می‌کشد. بیمار، برخلاف عمل‌ های جراحی، می‌تواند فوراً فعالیت‌های معمول را پس از لیزر درمانی دنبال کند. هنگام آماده‌سازی، صورت بیمار کاملاً تمیز می‌شود و پیش از شروع درمان به بیمار محافظ چشم داده می‌شود.
این عمل معمولاً با بی‌حسی موضعی (تزریق داروی بی‌حسی در محل تحت درمان) انجام می‌شود. پزشک متخصص پوست پس از تأثیرگذاری داروی بی‌حسی از لیزر مخصوص برای بازسازی پوست استفاده می‌کند. با بهره‌ گیری از پرتو کنترل شده نور لیزر، لایه‌های بیرونی پوست تبخیر می‌شوند و در نتیجه پوست صاف‌ تر و جوان‌ تر زیرین آشکار می‌شود. همان‌طور که لایه‌های قدیمی پوست برداشته می‌شوند، رشد سلول‌های جدید تحریک می‌شود. عمل بازسازی پوست با لیزر فراکشنال معمولاً ۳۰ تا ۴۵ دققیه طول می‌کشد. پزشک به بیمار کمک می‌کند تا به خوبی برای این عمل آماده شود و به این ترتیب بهترین نتیجه ممکن در درمان جای جوش به دست آید.تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر درمانی رفع جای زخم سه تا چهار جلسه می باشد .

از بین بردن جای جوشاز بین بردن جای جوش صورتاز بین بردن جای حوش با لیزرجای جوشقیمت لیزر جوش صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× سلام.میتونم شمارو راهنمایی کنم؟