درمان ریزش مو با پی آر پی

تصویر درمان ریزش مو با PRP

درمان ریزش مو با پی آر پی (prp)

پلاسمای غنی از پلاکت (پی آر پی) یک روش درمانی طبیعی است که از فاکتورهای رشد و سلول‌های بنیادی متعلق به بدن خود شما برای تسریع در رشد موهایتان استفاده می‌کند. ما با بهره‌گیری از تجهیزات پزشکی پیشرفته و تلفیق آن با تجربه و تخصص بالای پزشکان، روش پی آر پی را با بالاترین کیفیت برای شما انجام می‌دهیم، این بهترین فرصت برای شماست تا امکان رشد مجدد موهای خود را فراهم کنید. درمان ریزش مو با پی آر پی (PRP) یک روش بسیار مؤثر در درمان طاسی و نیز کمک به پرپشت شدن موها و حفظ نتایج عمل کاشت مو می‌باشد.هزینه prp مو سر بسته به تعداد گرافت‌های مو که کاشته می‌شود بسیار متغیر است.

PRP درمانی چیست(پی آر پی( prp: platelet rich plasma) )

درمان ریزش مو با پی آر پی یک روش درمانی سه مرحله ای است که در آن خون فرد کشیده می شود ، پردازش می شود و سپس به پوست سر تزریق می شود.تزریق PRP باعث رشد طبیعی مو و حفظ آن با افزایش خونرسانی به فولیکول مو و افزایش ضخامت ساقه مو می شود. گاهی اوقات این روش با سایر روشهای ریزش مو یا داروها ترکیب می شود.

فرآیند PRP درمانی

درمان ریزش مو با prp یک فرآیند سه مرحله ای است.  PRP درمانی ۴ تا ۶ هفته نیاز دارد و نگهداری آن نیز به ۴ الی ۶ ماه زمان نیازمند می باشد.

  • مرحه اول:

خون شما – بطور معمول از بازوی شما – کشیده شده و در سانتریفیوژ قرار می گیرد (ماشینی که به سرعت می چرخد تا مایعات با تراکم های مختلف را جدا کند را سانتریفیوژ می گویند).

  • مرحله دوم:

بعد از گذشت حدود ۱۰ دقیقه در سانتریفیوژ ، خون شما در سه لایه از هم جدا می شود:

– پلاسمایی ضعیف از پلاکت
– پلاسمای غنی از پلاکت
– سلول های قرمز خون

  • مرحله سوم:

پلاسمای غنی از پلاکت به داخل سرنگ کشیده شده و سپس در مناطقی از پوست سر که نیاز به رشد مو دارند ، تزریق می شود.کل مدت این عمل حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

برای درمان عارضه آلوپسی آندروژنیک یا همان طاسی ارثیدرمان ریزش مو به روش prpدر مردان و زنان با الگوهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درمان ریزش مو به روش prp برای چه کسانی مناسب میباشد

تصویر درمان ریزش مو با پی آر پی

درمان ریزش مو به روش پی ار پی برای درمان عارضه آلوپسی آندروژنیک یا همان طاسی ارثی که هم در مردان و هم در زنان با الگوهای مختلفی مشاهده می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. متخصصین پی آر پی معتقدند که از این روش می‌توان برای درمان کم‌ پشتی مو در زنانی که از آلوپسی ترکشن رنج می‌برند، نیز استفاده کرد. آلوپسی ترکشن عارضه‌ای است که در اثر کشیدن شدید موها برای بستن آن به حالت دم اسبی یا بافتن مو و سایر مدل‌های مو که نیاز به کشیده شدن موها دارد، به وجود می‌آید. تحقیقات نشان داده است که بهترین افراد برای عمل پی آر پی کسانی هستند که به تازگی دچار ریزش مو شده‌اند. در واقع این روش برای افرادی که به طور کامل طاس شده‌اند، کارآیی ندارد و باعث رشد مجدد موها در افرادی که تمام موهایشان ریخته است، نمی‌شود.

عوارض درمان ریزش مو با prp

از آنجا که PRP درمانی شامل تزریق خون خود شخص به پوست سر است ، شما در معرض خطر ابتلا به یک بیماری واگیردار نیستید.با این وجود ، هر درمانی که تزریق را شامل می شود ، همیشه خطر عوارض جانبی مانند:

– آسیب به رگ های خونی یا اعصاب
– عفونت
– کلسیفیکاسیون در نقاط تزریق
– بافت اسکار را دارا می باشد.

همچنین این احتمال وجود دارد که بدن شما در مقابل داروی بیهوشی واکنش منفی داشته باشد به همین دلیل اگر تصمیم دارید درمان ریزش مو با PRP را برای ریزش مو دنبال کنید ، حتما قبل از استفاده از prp آزمایشات مربوط داروی بیهوشی را انجام دهید.

هزینه prp مو سر

تصویر هزینه prp مو سر

 هزینه prp مو سر توسط بیمه‌های درمانی پوشش داده نمی‌شود، اما به طور کلی این روش هزینه منطقی و مناسبی دارد که افراد زیادی می‌توانند از عهده آن برآمده و از این روش موفق و کارآمد استفاده کنند. به خاطر داشته باشید که هزینه prp مو سر بسته به تعداد گرافت‌ های مو که کاشته می‌شود بسیار متغیر می باشد.توصیه می‌شود که در ۴ ماه اول شروع درمان، هر ماه یک جلسه تزریق پی آر پی را انجام دهید و بعد از آن در هر سال دو جلسه تزریق برای حفظ نتایج درمان انجام شود.

درمان ریزش مو با پی آر پیدرمان ریزش مو در زناندرمان ریزش مو در مرداندرمان ریزش مو شدیدهزینه prp مو سرهزینه کاشت مو به روش prp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× سلام.میتونم شمارو راهنمایی کنم؟