بلفاروپلاستی پلک

تصویر عمل بلفاروپلاستی

درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاست


عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی(Blefaroplasti) همان جراحی پلاستیک پلک است که با برداشتن پف پلک ها و درمان افتادگی پلک سبب می شود تا چهره افراد ۸ تا ۱۰ سال جوانتر به نظر آید. همه ما می دانیم که چشمان ما تأثیر گذار ترین عضو صورت و دریچه ارتباط ما با جهان خارج است؛ همین اتفاق باعث شده تا بلفاروپلاستی این همه محبوب و پرطرفدار شود.پوست های اضافی  ناشی از افزایش سن و چربی های اطراف چشم را با استفاده از عمل جراحی بلفاروپلاستی بر طرف می کنند .این عمل جراحی  به صورت سرپایی انجام می شود و الزامی بر بستری شدن وجود بعد از عمل ندارد.کلینیک زیبایی دایموند نیز عمل بلفاروپلاسنی در تهران را بصورت تخصصی به سه گونه (بلفاروپلاستی پلک بالا-بلفاروپلاستی میانی-بلفاروپلاستی پلک پایین) انجام می دهد. بلفاروپلاستی هزینه متفاوتی خواهد داشت.

نمونه فیلم بلفاروپلاستی پلک

در زیر نمونه ویدئو درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی که در کلینیک زیبایی دایموند انجام شده است را می توانید مشاهده فرمایید:

عمل بلفاروپلاستی روی کدام پلک انجام می‌شود؟

تصویر بلفاروپلاستی پلک بالا
عمل زیبایی پلک یا همان عمل بلفاروپلاستی ، مانند دیگر عمل‌های زیبایی، نیاز به مشاوره دقیق از بهترین جراح پلک دارد. چنانچه مشاوره انجام شود، پزشک برای شما شرح خواهد داد که عمل شما مربوط به کدام قسمت پلک است.
 اگر پلک بالای شما پف‌کردگی داشته باشد، کیسه‌های چربی در زیر پلک آویزان شده باشند و دید شما محدود شده باشد، بلفاروپلاستی پلک بالا نیاز میباشد  و گاهی ابروها نیز باید بالا کشیده شوند زیرا سنگینی پلک ابروها را نیز به پایین کشیده است. ناگفته نماند هر مرحله‌ای که اضافه می‌شود، بلفاروپلاستی هزینه متفاوت خواهد داشت.
اگر پلک پایینی شما پف‌کردگی داشته باشد، یعنی کیسه‌های چربی در زیر پلک تحتانی جمع شده است و در این حالت باید پلک پایینی می بایست عمل شود.
حالت سوم درصورتی‌که سن پایین باشد و پوست همچنان سفتی و جوانی خود را داشته باشد، بدون جراحی و بازنمودن پلک، کیسه‌های چربی خارج می‌شود.

انجام عمل بلفاروپلاستیپلک بالا،میانی،پلک پاییندر کلینیک زیبایی دایموند

چه کسانی نیاز به بلفاروپلاستی دارند؟
مسلماً کسانی نیاز به عمل زیبایی پلک دارند که سنشان بالای سی سال باشد و پلک‌هایشان در اثر چربی افتاده و یا پف کرده باشد. چنین فردی نباید بیماری داشته باشد و باید ازنظر جسمی سالم باشد؛ زیرا بیماری‌ها درنتیجه عمل تأثیرگذارند.
عمل بلفاروپلاستی برای مشکلات زیر بی‌تأثیر است:
افتادگی بیش‌ازحد ابرو ، سیاهی دور چشم ، چروک‌هایی که روی پیشانی، دو طرف چشم و بین ابروها ایجادشده است.

آیا بلفاروپلاستی هزینه بالایی دارد؟

 

تصویر بلفاروپلاستی هزینه

بلفاروپلاستی هزینه

ازنظر هزینه عمل بلفاروپلاستی ابتدا با پزشک مشورت کنید و بنا به نوع عمل بلفاروپلاستی هزینه برای شما ارزیابی می‌شود. به دلیل متفاوت بودن نوع مشکلات پلکِ مراجعه‌کننده، بلفاروپلاستی هزینه متفاوتی خواهد داشت.

عوارض عمل بلفاروپلاستی پلک

هر عمل جراحی می تواند عوارضی داشته باشد خصوصا که عمل جراحی پلک در ارتباط با بینایی فرد می باشد،لذا توصیه می شود این گونه عمل جراحی توسط همکاران فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم انجام شود که آشنایی کامل با آناتومی دقیق این ناحیه حیاتی دارند تا عارضه ای در ارتباط با بینایی فرد ایجاد نشود.مسلما در دست جراح با تجربه عوارض این جراحی به مراتب کمتر است.
عوارض خفیف عمل بلفاروپلاستی پس از عمل عبارتند از:
  • دو بینی یا تاری دید گذرا
  • تورم و کبودی پلک
  • عدم تقارن محل برش در دو طرف
  • جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها
این عوارض گذرا هستند و پس از چند هفته کم کم بر طرف می شوند.پس از جراحی در برخی از افراد به خصوص در موقع خواب پلک ها کاملا بسته نمی شوند.این حالت معمولا خفیف است و پس از چند هفته به تدریج بهتر می شود.استفاده از قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده در موقع خواب به کنترل این حالت کمک می کند،اما اگر این حالت شدید باشد و منجر به باز ماندن پلک به مدت زیاد شود می تواند باعث ایجاد خشکی و زخم قرنیه گردد که عوارض جدی بینایی را به دنبال دارد و باید با جراحی مجدد اصلاح شود.
در موارد بسیار نادری ممکن است پس از عمل ، خونریزی شدید اتفاق بیافتد و با فشار آوردن بر عصب بینایی باعث کاهش دید شدید و دائمی شود.جراح پلک سعی می کند که پس از جراحی ، دو طرف کاملا مشابه باشند، اما گاهی اوقات و ندرتا به علت اختلاف روند ترمیم در دو طرف ، این قرینگی کامل ایجاد نخواهد شد.

بلفاروپلاستی بدون جراحیبلفاروپلاستی پلک بالادرمان افتادگی پلکدرمان افتادگی پلک با پلاسماجتهزینه بلفاروپلاستی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *