لیزر موهای زائد بدن

تصویر لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن

یکی از معضلات فکری  مردان و زنان از بین بردن موهای ناخواسته بدن بوده و می باشد ولی پیشرفت علم و تکنولوژی توانست این مشکل را حل کند.لیزر موهای زائد بدن بهترین و ایمن ترین تکنیک با بازدهی بالا با کمترین تلفات زمانی در جهت حذف موهای ناخواسته بدن می باشد..از سال ۱۹۹۰ میلادی  لیزر درمانی بخصوص برای از بین بردن مو مورد توجه  قرار گرفت و روش های سنتی مانند تراشیدن با تیغ،کندن موها و دیگر روش ها کمرنگ شد یا حتی بهتر بگوییم در حال منسوخ شدن می باشند.اساس کار لیزر در موهای ناخواسته ، تاباندن اشعه لیزر به بدن و جذب شدن آن توسط  فولیکول مو می باشد.در این مطلب سعی داریم بطور کامل و جامع در خصوص خلاص شدن از شر موهای زائد صحبت کنیم.

فیلم لیزر موهای زائد بدن

در ابتدای مطلب فیلمی را میتوانید مشاهده کنید که به صورت کامل در مورد عوارض و مزایای لیزر موهای زائد در  کلینیک زیبایی و لیزر دایموند قیطریه  صحبت شده است:

مکانیسم و عملکرد لیزر موهای زائد

بسیای سوال دارند که لیزر چگونه مو را از بین می برد بدون اینکه دردی به ما وارد شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت در واقع مکانیسم و عملکرد  لیزر موهای زائد بدین صورت می باشد که اشعه لیزر پس از جذب توسط فولیکول مو به صورت خاصی رنگدانه ملانین موجود در فولیکول مو را هدف قرار داده و با گرم کردن و حرارت باعث از بین رفتن و تخریب مو میشود.البته باید خاطر نشان کرد که این حرارت طوری نیست که آسیبی به بافت های اطراف مو  وارد شود.

انتخاب دستگاه مناسب لیزر موهای زائد

همانطور که گفته شد انواع مختلفی از دستگاه های لیزر برای حذف موهای ناخواسته وجود دارند ولی انتخاب دستگاه مناسب در این مورد نیز حائز اهمیت می باشد.به عنوان مثال لیزر الکساندرایت که خصوصیات کاربردی آن بسیار مناسب برای منطقه آسیا می باشد چرا که با نوع مو و رنگ پوست این منطقه تطابق زیادی دارد.با اینکه دستگاه الکس بهترین دستگاه در لیزر موهای زائد می باشد ولی همین دستگاه  نمی تواند موهای ضعیف،نازک و بلوند را از بین ببرد لذا می بایست بیمار در دپارتمان لیزر ویزیت رایگان شده تا دستگاه مناسبی برای ایشان انتخاب شود.

بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد بدن

 1. دستگاه الکساندرایت:

دستگاهی ویژه برای از بین بردن موهای ناخواسته با بالاترین راندمان و کمترین عوارض می باشد.بدلیل قابلیت انتخاب puls duration تنوع بسیاری را میتوان هم برای لیزر موهای نازک و روشن و هم برای موهای ضخیم و تیره بکار برد.لیزر الکساندرایت سریع ترین،موثرترین و کم خطرترین لیزر دنیا می باشد.

        ۲. لیزر دایود:

عملکرد دستگاه دایود در رفع موهای زائد عموما به صورت مولتی پالسی می باشد و جذب این طول موج در ملانین کمتر از لیزرهای الکساندریت و یاقوت و بیشتر از   IPL و NDYAG می باشد، از آنجا که لیزرهای دایود می توانند در عمق بیشتری از ناحیه درم نفوذ کنند ،  با گسیل نمودن نور هدایت شده خود به سوی هدف ، رنگدانه مورد نظر را بمباران و نهایتاً متلاشی می نماید . اثر نور لیزر دایود بر روی ملانین یا رنگدانه مو بر اساس مکانیسم گرم نمودن آن تا حد تخریب مو بوده که این مکانیسم به نام  فوتوترمولیز  نیز خوانده می شود  .

        ۳. لیزر ND:YAG

یکی از دستگاه های جدید برای از بین بردن موهای ناخواسته بدن می باشد.بزرگترین مزیت دستگاه لیزر nd-yag این است است که روی تمام انواع پوست، به ویژه پوست های برنزه و تیره به شیوه ای موثر عمل می نماید و این قابلیتی است که سایر دستگاه ها قادر به انجام آن نیستند.

          ۴.دستگاه IPL:

در اصل لیزر نیست بلکه فلش لامپهای زنون هستند که نور چند طول موجی و non coherent ایجاد می کنند که قادر است اثرات گوناگون بر روی ساختارهای مختلف پوست داشته باشد و می توان با گزینش فیلترهای مناسب اثر دلخواه برای اهداف مشخص را بدست آورد. دستگاه IPL روش محبوبی جهت برداشتن موها  وجوان سازی پوست و روشن نمودن لکهای صورت وهم چنین آثار سطحی جوش های صورت (آکنه ) می باشد.

         ۵. لیزر shr:

SHR برای کسانی مناسب است که از درد و ناراحتی روش های حذف مو مانند وکس، IPL یا لیزر ترس دارند. توزیع گرما در SHR به گونه ای است که درمان کاملا راحت، بدون تحریک پوستی و عملا بدون درد می باشد.
در کلینیک لیزر دایموند از دستگاه ان دی یاگ ، الکساندرایت و shr برای مراجعه کنندگان استفاده می کنیم.

رنگ پوست،معیار مهمی برای رفع موهای ناخواسته

 

تصویر تاثیر رنگ پوست بر لیزر موهای زائد بدن

بله، از آنجایی که امکان سوختگی و آسیب های پوستی با لیزر در افرادی با پوست های تیره بیشتر است، توصیه می شود افرادی که سولاریوم کرده اند، حمام آفتاب گرفته اند یا پوست های بسیار تیره ای دارند، از لیزر کردن بدن خود به شدت پرهیز یا در مورد این کار با پزشک متخصص پوست مشورت کنند. از بین بردن مو در این افراد و توسط اپراتورهای غیرمتخصص، چیزی جز سوختگی های شدید پوستی را برای آنها به دنبال نخواهد داشت؛ سوختگی هایی که ممکن است لک های پوستی ناشی از آنها گاهی تا آخر عمر هم همراهشان بماند.

چه اقداماتی در دپارتمان لیزر کلینیک دایموند انجام می شود؟

تصویر از بین بردن موهای زائد

قبل از اینکه برای از بین بردن موهای خود اقدام به لیزر کنید می بایست توسط متخصص در کلینیک دایموند قیطریه  ویزیت رایگان شوید تا متخصص لیزر پوست شما را معاینه کرده تا دستگاه مناسب برای شما انتخاب شود.همچنین نواحی که می خواهید موهای زائد را از بین ببرید از نظر بافت،رنگ و چرخه رشد مو بررسی می کنیم سپس یک طرح کلی که شامل تعداد جلسات و هزینه های برآورد شده می باشد به شما ارائه می شود.

آمادگی قبل از لیزر موهای زائد بدن

اگر شما قصد حذف موهای زاید را دارید ، بسیار مهم است که در ابتدا آمادگی لازم برای از بین بردن موهای بدن  پیدا کنید تا راحت تر و مطمئن تر از لیزر برای از بین بردن استفاده کنید:

 1. یک ماه قبل از لیزر موهای زائد از برنزه کردن پوست و استفاده موادی که باعث رنگ شدن پوست می گردد می بایست خودداری شود.
 2. در صورتی که پزشک متخصص برای شما  داروی ضد ویروس بنویسد، پیش از درمان، دارو باید مصرف شود.
 3. ۲ تا ۴ هفته قبل  از لیزر موهای ناخواسته پوست ناحیه مورد نظر را اپیلاسیون نکنید.
 4. پیش از انجام لیزر قسمت مورد نظر باید تمیز شود و استفاده هرگونه  مرطوب کننده، بی حس کننده و خوش بو کننده روی آن ممنوع می باشد.
 5. اگر تحمل درد شما پایین می باشد باید جلسه اول لیزر به متخصص کلینیک بگویید تا ۴۵ دقیقه قبل از درمان از کرم بی حس کننده برای شما استفاده کند.
 6. حتی الامکان قبل از جلسه اول موهای زائد ناحیه مورد نظر خود را بتراشید.

اینها ۵ نکته طلایی برای آمادگی قبل از لیزر می باشد.برای آگاهی کامل و کاهش درد بعد از لیزر نیز می توانید مقاله آمادگی قبل از لیزر موهای زائد بدن را مطالعه نمایید.

لیزر موهای بدن برای چه اشخاصی مناسب و برای چه کسانی نامناسب است؟

افراد با پوست روشن و موهای رنگ تیره با ساقه قطور بهترین کاندید استفاده از لیزر برای رفع موهای ناخواسته می باشند و بهترین نتایج را در کمترین جلسات بدست می آورند. بدین ترتیب هر چه پوست فرد تیره تر و رنگ موهایش روشنتر و ساقه آنها نازکتر باشد پاسخ دهی به درمان نیز در وی کاهش خواهد یافت .
اما افراد با پوست کاملا تیره، افراد با موهای روشن، خاکستری، قرمز و بلوند، دارای آفتاب سوختگی در موضع عمل تا زمان رفع آن، دارای مشکلات پوستی از قبیل  سوریازیس ، آکنه کیستیک و درماتیت، افراد مبتلا به تپش قلب، خانمهای باردار و کسانیکه دارای جسم فلزی در ناحیه عمل هستند ، کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد نمی باشند. 

تعداد جلسات لیزر موهای زائد بدن

برای تعداد جلسات نمی توان عدد دقیق و درستی گفت چرا که در حذف مو عواملی همچون جنس مو ، رنگدانه و ضخامت مو بسیار تاثیر گذار می باشند.میزان پاسخ به حذف موهای بدن پس از ۵ الی ۱۰ جلسه لیزر، بیش از ۸۰ درصد می باشد.معمولاً ریزش موی لیزر شده دو الی سه هفته زمان می برد و باید اجازه داد که این موها به خودی خود ریزش کنند.

لیزر موهای زائد صورت

تصویر لیزر موهای زائد صورت

تغذیه نامناسب و عدم خواب کافی امروزه باعث شده که صورت بسیاری از بانوان دچار موهای زائد گردد.با لیزر موهای صورت که در روی لب ، چانه و گونه های ما قرار دارد از یک طرف از  شر موهای زائد راحت شده و از طرف دیگر جذابیت خود را می توانیم دو چندان کنیم.همچنین با حذف موهای زائد صورت خود می توانیم اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم.

لیزر موهای زائد بدن در ناحیه تناسلی (بیکینی)

تصویر لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی
در تبلیغات شرکت ها و متخصصان لیزر موهای زائد به جای استفاده از “لیزر ناحیه تناسلی” از لیزر ناحیه بیکینی یا واژن استفاده میشود که ادبیات پوشیده تر و محترمانه تری می باشد.لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی حتی سبب می شود تا پوست آن ناحیه پس از اتمام کامل جلسات لیزر کاملا رنگی روشن به خود گرفته و پوستی نرم و لطیف ایجاد شود.
لیزر موهای ناحیه تناسلی به دلایل زیر حائز اهمیت می باشد:
 1. کاملا ایمن می باشد
 2. هیچ گونه دردی اجساس نمی شود
 3. در مدت کوتاهی مقدار بسیار زیادی از موهای زائد از بین می رود
 4. طی حداقل ۴ جلسه موهای زائد تا حدود ۸۵ درصد از بین رفته و مابقی نیز نازک میشود

اگر اطلاعات دقیق تر و کاملتری جهت لیزر موهای ناحیه تناسلی نیاز دارید پیشنهاد میکنیم مقاله لیزر موهای بیکینی را مطالعه فرمایید.

لیزر موهای زائد زیر بغل

تصویر لیزر موهای زیر بغل
آقایان و خانمها موهای زائد زیر بغل خود را هفته ای دو بار به روش های مختلفی همچون تیغ،وکس،اپیلاسیون و روش های دیگر کوتاه می کردند اما امروزه  لیزر موهای زائد زیر بغل  کار را بسیار راحت کرده و دیگر نیازی نیست هفته ای دو بار و با تمام مشکلات موهای زائد این ناحیه را از بین برد.
از مزایای لیزر موهای زیر بغل و لیزر موهای زائد بدن  این است که هیچگونه دردی را برای شخص به وجود نمی آورد و از طرفی پوست زیر بغل را دو الی سه درجه روشن تر میکند و موجب شفاف شدن رنگ پوست زیر بغل می شود و دیگر افراد از سیاهی زیر بغل خود رنج نمی برند.
جهت اطلاعات تکمیلی تر می توانید مقاله مربوط به لیزر موهای زائد زیر بغل را مطالعه فرمایید.

لیزر موهای زائد بدن آقایان

تصویر رفع موهای زائد آقایان
همیشه وقتی حرف از لیزر موهای زائد بدن می شود تفکرات فقط به سمت خانمها سوق پیدا می کرد اما امروزه رفع موهای زائد مخصوص خانمها نیست و لیزر موهای زائد آقایان نیز بصورت تخصصی در کلینیک زیبایی دایموند انجام می شود.به صراحت می توان گفت که اکنون آقایان هم به واسطه حرفه و علاقه شان به بدنسازی، دوچرخه سواری، شنا، فوتبال، والیبال و … به لیزر موهای زائد روی آورده اند.
برای آشنایی کامل می توانید مقاله  آنچه مردان باید درباره لیزر موهای زائد بدانند  را مطالعه فرمایید.

 لیزر موهای زائد بدن قیمت

باید گفت همان عواملی که تعداد جلسات  را تعیین میکند،در  لیزر موهای زائد قیمت نقش بسزایی دارد.نکته دیگر در هزینه و قیمت رفع موهای ناخواسته نقش اساسی دارد، ناحیه مورد نظر می باشد اما در جدول زیر قیمت لیزر هر نقطه از بدن  به تفکیک  ذکر شده است:

نواحیتک جلسه ( تومان)نواحیتک جلسه ( تومان)
لیزر بیکینی کامل۴۰۰۰۰لیزر ساعد دست۵۰۰۰۰
لیزر زیر بغل کامل۳۵۰۰۰لیزر ساق پا۶۰۰۰۰
لیزر صورت کامل۴۰۰۰۰لیزر نیم تنه پشت۵۰۰۰۰
لیزر دست کامل۱۰۰۰۰۰لیزر گودی کمر۳۵۰۰۰
لیزر پا کامل۱۲۵۰۰۰لیزر باسن کامل۴۰۰۰۰
لیزر گردن و پشت گردن۲۵۰۰۰لیزر نیم تنه جلو۵۰۰۰۰

عوارض جانبی لیزر موهای بدن 

برخی عوارض جانبی نرمال ممکن است پس از درمان لیزر مو بوجود آیند که شامل خارش، پوست صورتی، سرخی، ورم پیرامون قسمت درمان یا تورم فولیکل‌ها می‌باشند. این عوارض جانبی به ندرت بیش از دو الی سه روز ماندگار می‌باشند. دو مورد از عوارض جانبی جدی و رایج شامل جوش و بی‌رنگی پوست می‌باشند.
 درد  در طول درمان لیزر  مورد انتظار می‌باشد. کرم‌های بی‌حسی در بیشتر مراکز لیزر موهای زائد موجود می‌باشند که اغلب همراه با هزینه‌های اضافی می‌باشند.  استفاده از کرم‌های بی‌حسی شدید حول قسمت‌های بزرگی از پوست درمان شده بایستی مورد اجتناب قرار گیرد زیرا که منجر به آسیب جدی یا حتی مرگ بیماران شده است. معمولاً ۴۵ دقیقه قبل از درمان کرم بی جسی باید به نقطه مورد نظر ماش داده شود. یخ‌ گذاری پس از درمان به کاهش سریعتر عوارض جانبی کمک می‌کند.عوارض جانبی ناخواسته همانند کمرنگی یا پررنگ شدن رنگ پوست، سوزاندن پوست در انتخاب دستگاه یا تنظیمات لیزر می‌باشد. ریسک‌ها شامل احتمال سوختگی پوست یا بی‌رنگی پوست، ایجاد جوش، تورم پیرامون فولیکول مو و عفونت می‌باشند. این ریسک‌ها ممکن است به وسیله‌ی درمان با نوع لیزر مناسب بکار رفته در زمینه‌های مناسب برای نوع پوست، کاهش یابند.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد ( الکس)

تصویر بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدن الکساندرایت
لیزر الکساندرایت دستگاهی است که ویژه از بین بردن موهای زائد با بالاترین کارآیی و حداقل عوارض تولید می باشد.این دستگاه قادر است موهای زائد بدن را از بین ببرد.به دلیل قابلیت انتخاب puls duration  بسیار متنوع می توان به نحو موثری این نوع لیزر را هم برای موهای نازک و روشن و هم برای موهای ضخیم و تیره بکار برد.به علاوه اینکه دستگاه قابلیت تنظیم برای پوست تیره و روشن را دارد.
در حال حاضر لیزر الکساندرایت سریع ترین ، موثرترین و مو خطر ترین لیزر موجود در دنیا برای درمان موهای زائد بشمار می رود.در یک زمان بسیار کوتاه ( در حد هزارم ثانیه) نور لیزر با شدت بالا به پوست می تابد و بطور همزمان ده ها فولیکول مو را تخریب می کند.اغلب موهای تخریب شده از سطح پوست پاک می شوند و مابقی موها در عرض ۱ تا ۲ هفته خود به خود ریزش پیدا می کنند.

ما سعی کردیم در این مطلب بطور جامع به سوالات شما پاسخ داده باشیم اما اگر هنوز با سوالات و ابهاماتی در ذهن خود روبرو هستید در بخش دیدگاه ها و نظرات برای ما بنویسید تا کارشناسان ما پاسخ گوی شما عزیزان باشند.

گالری تصاویر:

سوالات متداول

_
لیزر چگونه موهای زائد را از بین می برد؟

اشعه لیزر بطور اختصاصی رنگدانه ملانین موجود در فولیکول مو را هدف قرار داده،با گرم کردن آن باعث تخریب موی زائد شده بدون آنکه هیچ گونه آسیبی به بافت های اطراف وارد کند.

لیزر موهای زائد آیا خطری هم دارد؟

لیزر برای مدتی نزدیک به پانزده سال برای درمان موهای زائد بکار رفته و در این سالها بی خطر بودن آن ثابت شده است.در کلینیک لیزر موهای زائد دایموند تمامی جلسات درمانی توسط متخصصین پوست و با کمک تکنسین های با تجربه انجام می گیرد و آمار جهانی نیز نشان می دهد که عوارض درمان بسیار نادر و گذرا می باشد.

قبل از درمان با لیزر چه اقداماتی لازم است؟
اگر سابقه تبخال دارید یا مستعد بروز کلوئید(گوشت اضافی در محل زخم های قدیمی) هستید ختما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.بهتر است از یک ماه قبل تا یک ماه بعد از لیزر موهای زائد در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و از یک کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید.در طول این مدت نباید از کرم های برنزه کننده یا سالن های مخصوص برنزه شدن استفاده شود.
موهای ناحیه مورد نظر را قبل از لیزر،اصلاح نمایید.پس از درمان با لیزر از کرم های مخصوصی که توسط متخصصین تجویز می شوداستفاده کنید.بمدت ۳ روز از اصلاح کردن موها خودداری نمایید و تا زمانی که قرمزی و حساسیت پوست کاملا برطرف نشده است از لیف زدن و مالش دادن ناحیه تحت درمان پرهیز کنید.تا یک ماه پس از درمان باید از یک کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
تعداد جلسات درمانی لیزر موهای زائد بدن ؟

تعداد جلسات درمان به ناحیه مورد نظر،تراکم موها و چرخه رشد مو بستگی دارد.چرخه رشد یک فولیکول مو از ۳ مرحله تشکیل شده است.اشعه لیزر در مرحله آناژن مو موثر است.عواملی نظیر سن،وزن،رژیم غذایی،وضعیت هورمونی وداروها روی چرخه رشد مو تاثیرگذارند.مطالعات علمی نشان می دهد که اغلب افراد ۴ تا ۸ جلسه درمان به فواصل ۶ تا ۱۲ هفته برای بدست آوردن نتیجه مطلوب لازم دارند.

هر جلسه درمانی با لیزر چه مقدار زمان می برد؟

مدت زمان درمان برای رفع موهای زائد بدن  در هر جسله بع تراکم موها و مساحت منطقه مبتلا بستگی دارد.نواحی کوچک نظیر چانه یا پشت لب در عرض ۵ دقیقه درمان کی شوند.در حالی که درمان نواحی وسیع تر نظیر ساق پا زمان بیشتری را می طلبد.

لیزر موهای زائد برای چه مناطقی بکار می رود؟

پشت لب ها،چانه  و گردن،گونه ها،دور ابروها،پیشانی،گوش،سینه ها،وسط سینه،شکم،پشت ، زیر بغل ،ساعد،بازو،شانه ها،ران،کشاله ران، باسن و بیکینی

۲ دیدگاه

  • با سلام خدمت شما همراه گرامی
   نخیر به هیچ عنوان چون برای تمام نواحی لیزر موهای زائد از بهترین دستگاه از بین برد موهای زائد الکساندرایت استفاده می شود و هیچگونه دردی احساس نمی شود.
   سوال دیگری داشتین در خدمتتون هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× سلام.مشاوره رایگان در واتس اپ