لیزر موهای بیکینی یا ناحیه تناسلی

تصویر لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی

اکثر موهای زائد ازعوامل ژنتیکی، انواع دارو، اضطراب، تغییرات فیزیولوژیک طبیعی پدید می آیند.ناحیه ژنیتال یا بیکینی از این قضیه مستثنی نبوده و لیزر موهای بیکینی بهترین گزینه و انتخاب برای از بین  بردن  موهای ناحیه  واژن می باشد.ناحیه تناسلی موهای زائد بسیار با رشد سریعی راداراست و بسیاری از خانمها و آقایان از موهای زائد این ناحیه احساس گله و شکایت بسیاری دارند.
مشکلی که خانمها در این ناحیه با آن مواجه هستند رنگ تیره این نقطه می باشد.اما لیزر موهای زائدناحیه تناسلی به راحتی قسمتهای تیره پوست را از بین برده و حتی موهای زائد ژنیتال را از ریشه از بین می برد.
از بین بردن موهای بیکینی حتی سبب می شود تا پوست ناحیه تناسلی پس از اتمام کامل جلسات لیزر، کاملا رنگی روشن به خود گرفته و پوستی نرم و لطیف ایجاد شود.

فیلم لیزربیکینی

در زیر میتوانید فیلمی از لیزر بیکینی که در کلینیک لیزر دایموند انجام شده است را می توانید مشاهده نمایید:

اهمیت لیزر موهای زائد بیکینی

بسیاری از خانمها و آقایان برای رفع موهای ناخواسته خود در ناحیه تناسلی از اپیلاسیون،تیغ،قیچی و کرم موبر  استفاده می کنند.از نگاه متخصص زیبایی در کلینیک لیزر موهای زائد دایموند این کار مدت زمان زیادی دوام نمی آورد و طولی نمی کشد که دوباره موهای ناخواسته  رشد می کند.
لیزر موهای ناحیه تناسلی  به دلایل زیر حائز اهمیت می باشد:
 1. کاملا ایمن می باشد
 2. هیچ گونه دردی احساس نمی شود
 3. در مدت کوتاهی مقدار بسیار زیادی از موهای زائد از بین می رود
 4. طی حداقل ۴ جلسه موهای زائد تا حدود ۸۵ درصد از بین رفته و مابقی نیز نازک میشود

پوست ناحیه تناسلی زنان بسیار حساس است و در روابط جنسی تاثیر بسیار مهمی را ایفا می کند.همچنین این منطقه از بدن در معرض آسیب ها و عفونتهای بسیاری قرار دارد ولی با از بین بردن موهای بیکینی می توان آسیب بسیار کمی به پوست این ناحیه  وارد کرد.

تفاوت لیزر و تیغ در رفع موهای زائد

تصویر لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

بسیاری از خانمها و دختران جوان برای رفع موهای ناحیه تناسلی از تیغ استفاده میکنند.نکته ای که  اهمیت دارد در اینجا بیان کنیم این است که تیغ باعث بروز قرمزی، زخم، بریدگی، افزایش عفونت های پوستی، ایجاد جوش و موی زیر پوستی شده و حتی باعث بروز تبخال و زگیل تناسلی نیز می شود. اما با استفاده از روش لیزر موهای زائد می‌توان در کمترین زمان ، صاحب بهترین پوست شد، علاوه بر این دیگر موهای زیر پوستی نخواهید داشت وتیرگی پوستتان نیز از بین خواهد رفت. با کمک لیزر ، پوستی همانند پوست اطفال خواهید داشت.

لیزر موی زائد بیکینیعموما برای رعایت بهداشت و نظافت هرچه بیشتر و بمنظور زیبایی این ناحیهانجام می شود.

عوارض تیغ برای از بین بردن موهای زائد

تیغ زدن موها، روش رایج برای از بین بردن موهای زائد است، اما این روش معایبی نیز داراست:

 •  این کار زمان بر است
 • شما باید به صورت دائم از تیغ استفاده کنید
 • استفاده از تیغ با توجه به نواحی مختلف بدن باید با احتیاط باشد
 • ممکن است در هنگام تیغ زدن،پوست بریده شود
 • تیغ باعث زیرپوستی شدن موها می شود.
 • استفاه از تیغ بسیار موقتی است و پس از گذشت یک یا دو روز رشد مو آغاز می شود.

عوارض جانبی اپیلاسیون، موم یا اصلاح با نخ برای رفع موهای زائد

 • برای  موم انداختن موهای بدن  باید یک تا دو سانت رشد کرده باشند
 • موم درد شدیدی به همراه دارد
 • موم باعث ایجاد حساسیت پوستی می شود
 • موم باعث زیرپوستی شدن مو  می شود
 • مدت زمان اصلاح با موم تقریبا ۲ هفته است
 • این روش هزینه بر است

مهم ترین قسمت هایی که آقایان معمولا لیزر می کنندسینه، پشت و ماهیچه های شکم برای سیکس پکمی باشد.

قبل از لیزر بیکینی

برای تمامی تکنیک ها و شیوه های زیبایی و حتی غیر زیبایی می بایست یک سری کارها،شخص انجام دهد.لیزر بیکینی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و آقا و خانمی که قصد دارد لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی را انجام دهد،این اقدامات را قبل از جلسه لیزر انجام دهد:

 1. حداقل ۴ هفته قبل از انجام لیزر موهای ناحیه تناسلی می بایست موهای این ناحیه صرفا با  تیغ تراشیده شود.
 2. استفاده از هر گونه روش دیگر نظیر موم، وکس، اپیلاسیون مجاز نیست به دلیل اینکه برای انتقال انرژی لیزر به ریشه موهای زائد،نیاز به ساقه مو در زیر پوست می باشد.
 3. حتما ۲ ساعت قبل از لیزر تمام موهای ناحیه با تیغ تراشیده شود و یا اینکه از پودر موبر جهت اصلاح و شیو قبل از لیزر استفاده کنید.
 4. حتما حتما از تیغ تیز و ژل های اصلاح برای شیو راحت استفاده کنید تا آسیبی به ناحیه تناسلی وارد نشود.

در صورتی که تمایل دارید اطلاعات کاملتری در خصوص قبل از لیزر بیکینی بدست آورید، پیشنهاد می کنیم مقاله آمادگی قبل از لیزر موهای زائد را مطالعه نمایید.

در جلسه لیزر ناحیه تناسلی چه می گذرد؟

تصویر لیزر بیکینی تهران

در جلسه بیمار بر روی تخت دراز کشیده و اگر متخصص متوجه استرس شود یا خود بیمار استرس و ترس خود را بازگو کند، متخصص از بی حسی موضعی استفاده می کند سپس دستگاه دایود که مخصوص لیزر ناحیه تناسلی می باشد را روشن کرده و به منطقه مورد نظر تابش اشعه را انجام می دهد.در این ناحیه چون فولیکول مو ضعیف می باشد نیاز به اشعه با انرژی بالایی نیست و با کمی تاباندن اشعه به لایه زیرین پوست ریشه موهای بیکینی از بین می رود.

لیزر بیکینی چند جلسه لازم دارد؟

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی با توجه به نوع جنسیت و رنگ پوست و رنگ مو افراد از حداقل ۴ جلسه تا حداکثر ۱۰ جلسه خواهد بود. فاصله بین هر جلسه ۶ تا ۸ هفته می باشد.

آقایان هم لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی را انجام می دهند؟

بله مردان نیز دوست دارند که از شر موهای ناخواسته ناحیه تناسلی خود خلاص شوند اما مهم ترین قسمت هایی که آقایان لیزر می کنند، سینه، پشت و ماهیچه های شکم شان برای سیکس پک است. در مقاله ای در بصورت کامل در مورد لیزر موهای زائد آقایان صحبت کرده ایم در صورت تمایل می توانید آن مقاله را مطالعه فرمایید.

لیزر بیکینی در زمان پریودی

یکی از دوره های مهم خانمها دوره قاعدگی یا همان پریودی می باشد.بسیاری از بانوان سوالشان در مورد لیزر موهای زائد بیکینی در دوران پریودی می باشد که آیا عوارضی دارد یا دوره قاعدگی را بهم نمی ریزد؟
باید به این عزیزان گفت که لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی بر روی قاعدگی هیچگونه تاثیر بدی نمی گذارد و اصلا باعث نمی شود که  این دوره بهم بریزد ولی پیشنهاد ما این اسن که بعتر است که اجازه دهید دوره قاعدگی به اتمام برسد و سپس اقدام به لیزر موهای بیکنی کنند.

لیزر بیکینی برای بارداری ضرر دارد؟

تصویر لیزر موهای بدن در دوران بارداری

بسیاری از مراجعین کلینیک سوالشان این است که آیا لیزر در دوره بارداری امکان پذیر است و مشکلی ندارد؟ باید در جواب این عزیزان گفت به جز ۳ ماه اول و ۳ ماه آخر بارداری در بقیه موارد لیزر ناحیه تناسلی در دوره بارداری و حتی شیردهی هیچ مشکلی ندارد. به دلیل اینکه توان اشعه لیزر به اندازه لایه میانی پوست می باشد و تا لایه های زیرین نمی تواند نفوذ کند.در کل دنیا حتی در ۳ ماهه اول بارداری که بسیار دوره حساسی می باشد گزارشی مبنی بر ایجاد مشکل برای نفر هیچگونه ثبت نشده است.
در صورت اینکه تمایل دارید اطلاعات جامع تر و کاملتری بدست آورید ، پیشنهاد می کنیم مقاله لیزر موهای بدن در دوران بارداری را مطالعه نمایید.

لیزر موهای بیکینی درد هم دارد؟

سوال بسیاری از مراجعه کنندگان به کلینیک  در این خصوص می باشد.باید توجه داشت به به طور کل لیزر موهای زائد با کمی درد همراه می باشد بخصوص اینکه منطقه بیکینی یا همان ناحیه تناسلی نیز دارای حساسیت بالایی می باشد.اما موضوعی که بسیار مهم می باشد نوع دستگاه لیزر در کم کردن درد ناشی از لیزر بسیار تاثیر گذار می باشد.
ما در کلینیک تخصصی لیزر دایموند، یکی از بهترین دستگاه دنیا یعنی  لیزر دایود  استفاده می کنیم که هم دارای خنک کنندگی بسیار بالایی می باشد و هم کمترین و بهتر بگوییم هیچگونه دردی را بیمار احساس نمی کند.با این وجود اگر متخصص ما متوجه ناآرامی شما شود یا حتی شما استرس داشته باشید از بی حسی موضعی خصوصا در ناحیه تناسلی استفاده می کند تا لیزر موهای بیکینی هیچ دردی برای بیمار نداشته باشد.

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی میشود؟

 شایعه لیزر موهای زائد بیکینی باعث نازایی می شود به طو قابل توجهی در بین عموم مردم گسترش پیدا کرده است. اما درصورتیکه به یک پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید به راحتی برای شما اثبات خواهد کرد که لیزر بیکینی یا ناحیه تناسلی  باعث نازایی نمیشود. طبق تحقیقاتی که در آرمیکا و حتی FDA انجام شده است،نشان داده که هیچ مشکلی در رابطه با لیزر موهای ناحیه تناسلی باعث نازایی هیچ مرد و زنی نشده است.ما در کلینیک دایموند از دستگاه اصل امریکایی ، الکس ۲۰۱۸ بهره می بریم و این دستگاه مورد تائید fda آمریکا می باشد.
یکی از متخصصین پوست و مو از دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک تحقیقات کاملی در مورد اثرات لیزر کندلا الکس روی نازایی انجام داده و به این نتیجه رسیده که  لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن رنگدانه موجود در فولیکول مو انجام میشود. لیزرهایی که ما استفاده می کنیم  کمتر از یک میلی متر به پوست نفوذ می کنند، بنابراین راهی برای رسیدن به تخمدان های بیمار برای لیزر این دستگاهها وجود ندارد. اما حتی اگر آنها به تخمدان های شما می رسیدند، با تئجه به توانی که بر روی پوست و مو می گذارند به هیچ عنوان تاثیری بر روی ناباروری آقاین و خانمها نخواهند داشت.

لیزر موهای  ناحیه تناسلی باعث لک می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که لیزر موهای بیکینی نه تنها هیچ گونه لکی نمی آورد بلکه خود لیزر باعث لطافت بیشتر و روشن شدن ناحیه بیکینی می شود.

لیزر موهای زائد بیکینی ضرر دارد؟

به هیچ عنوان لیزر موهای زائد بیکینی ضرر ندارد مگر اینکه در جایی غیر ایمن و توسط اشخاص غیر متخصص انجام شود.

عوارض لیزر موهای بیکینی

تصویر عوارض لیزر موهای ناحیه تناسلی

هیچگونه عوارضی چه در ناحیه بیکینی و چه در مناطق دیگر مشاهده نمی کنید به دلیل اینکه لیزر روش و شیوه ای جهانی است که مورد تایید FDA و بهداشت آمریکا می باشد و اینکه خود وزارت بهداشت ایران بسیار نگاه های عمیقی بر روی این موضوع داشته و دارد لذا با خیالی راحت و آسوده ناحیه تناسلی و هر نقطه دیگری را لیزر کنید.
البته  باید متذکر شویم که اگر فرد در جایی غیر تخصصی و بدون مجوز و زیر نظر شخص غیر متخصص شیوه لیزر را انجام دهد امکان دارد که عوارض و مشکلاتی برای خود بوجود آورد.

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد بیکینی

در کلینیک لیزر موهای زائد دایموند هزینه موهای بیکینی هر جلسه ۵۰ هزار تومان می باشد.
همچنین جهت اطلاع کامل از هزینه لیزر موهای زائد بدن کافیست به مقاله لیزر کل بدن مراجعه کرده و تمام نواحی بهمراه قیمت و همچنین تخفیف لیزر کل بدن اطلاع حاصل کنید.

جلسه لیزر ناحیه تناسلی چقدر زمان می برد؟

هر جلسه لیزر موی زائد بیکینی با احساب زمان آماده سازی محل حدود ۸ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد.

اگر با مطالعه این مقاله هنوز ابهامات و سوالاتی در ذهن خود دارید کافیست در بخش نظرات و دیدگاه ها برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما پاسخ گوی شما باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× سلام.مشاوره رایگان در واتس اپ