مراقبت های کامل تزریق بوتاکس

تصویر مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

همواره هر شخصی بعد از انجام هر عمل زیبایی بصورت تهاجمی یا غیر تهاجمی می بایست اقداماتی را در جهت مراقبت و تاثیر بسزای عمل زیبایی انجام دهد.مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس نیز جزو همین اقدامات مهم می باشد که فرد بهتر است این کارها را انجام داده تا تاثیر  تزریق بوتاکس را که در هر نقطه ای که انجام داده است بیشتر و بهتر احساس کند.همانطور که در مقاله تزریق بوتاکس گفته شد،افراد خصوصا خانمها بعد از گدراندن سن ۴۰ سالگی، یک سری از چین و چروکها و خطوطی در نقاط مختلف صورت خصوصا پیشانی و اطراف چشمها ایجاد می شود که باعث تضعیف و پایین آمدن دوحیه برخی از این خانمها می شود.
در دنیا اقدامات و شیوه های بسیاری جهت برگرداندن زیبایی و از بین بردن این خطوط و چین و چروکها بر روی فرد متقاضی انجام می شود تا فرد طراوت و شادابی پوست صورت خود را همانند گذشته دوباره احساس کند.یکی از این شیوه های غیر تهاجمی با هزینه بسیار پایین بوتاکس می باشد.در تمامی مقالاتی که درباره بوتاکس صحبت کردیم، عنوان کردیم که بوتاکس یک ماده ای که است که سم بوتولونیوم موجود در بوتاکس باعث انسداد موقت عضلاتی می شود که باعث افتادگی و ایجاد خطوط بر روی صورت شده است.در مدت حدودا ۶ ماهی که عضلات مختلفی از صورت که با تزریق بوتاکس حرکت خود را از دست داده، چین و چروکهای نقطه مورد نظر از بین رفته و شادابی و تازگی به نقطه مورد نظر که تزریق در آن صورت گرفته بازمیگردد.
لذا در این مقاله قصد داریم اقداماتی که بعد از تزریق بوتاکس فرد بهتر است انجام دهد تا آثار تزریق را بهتر و بیشتر احساس کند را برای شما بازگو کنیم و همچنین یک سری از سوالات مهمی که افراد و همراهان کلینیک زیبایی دایموند از مشاوران ما سوال می کندد را پاسخ داده باشیم.

افراد بعد از تزریق بوتاکس هیچ فعالیتی نباید داشته باشند؟

بوتاکس یک شیوه بسیار سریع و حتی ایمن می باشد که تاثیر بسیار کمی بر روی فعالیت های روزمره زندگی می گذارد.در واقع تزریق بوتاکس، از تزریق های ریزی تشکیل شده تا عملکرد عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک شده است را از کار بیاندازد.برای اینکه بوتاکس بتواند به طور مطلوب تاثیر بیشتری داشته باشد، پیشنهاد می شود اقدامات زیر انجام شود:

 • ناحیه ای که تزریق صورت گرفته خصوصا ناحیه صورت می بایست تا ۴ ساعت بعد از تزریق هیچگونه مالشی بر روی آن نقطه صورت نگیرد
 • فردی که تزریق بوتاکس را انجام داده تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق، حق ندارد که فعالیتهای ورزشی شدیدی را انجام دهد
 • سعی کنید تا ۴ ساعت پس از تزریق در حالت ایستاده قرار داشه باشید و به هیچ عنوان بر روی شکم خود دراز نکشید و حتی الامکان از رفته به بازار برای خرید نیز اجتناب کنید
 • در فصول سرما از قرار دادن و گذاشتن کلاه بر سر مخصوصا در هنگامی که تزریق بوتاکس پیشانی را انجام داده اید، اجتناب کنید
 • بسیاری از افراد بخاطر اینکه بعد از تزریق دچار کبودی نشوند از داروهای رقیق کنده خون استفاده می کنند.توصیه می شود که حتما حتما قبل از تزریق بوتاکس به هیچ عنوان از مصرف مشروبات الکلی و استفاده از داروهای رقیق کننده خون دوری کنید

عوارض سیگار کشیدن و نوشیدن مشروبات الکلی بعد از تزریق بوتاکس

یکی از نکات مهم در رابطه با مراقبت بعد از تزریق بوتاکس، عدم استفاده از مشروبات الکلی و سیگار کشیدن می باشد.افرادی که بعد از تزریق بوتاکس سیگار بکشند یا از مشروبات الکلی استفاده نمایند، علاوه بر اینکه باعث افزایش کبودی نقطه تزریق می شوند، طول دوره درمان تزریق بوتاکس را نیز افزایش داده و حتی امکان دارد خاصیت درمانی بوتاکس نیز کاهش پیدا کند.

تصویر فعالیت ورزشی بعد از تزریق بوتاکس

فعالیت های ورزشی یکی از نکات مهم مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس می باشد

فعالیت طبیعی روزانه را می توان بلافاصله پس از درمان از سر گرفت. ورزش سبک را می توان پس از ۴ ساعت انجام داد اما توصیه می شود از فعالیتهای سنگین به مدت ۲۴ ساعت خودداری شود.بعد از ۴ ساعتی که گفتیم در حالت ایستاده باشید، می توانید فعالیت های زیر را انجام دهید:

 • پیاده روی
 • آهسته دویدن
 • یوگا در حالت نشسته (از قرارگیری در حالت صاف یا وارونه خودداری کنید)
 • باغبانی

اما حتما حتما ۲۴ ساعت بعد از تزریق صبور باشید و از هرگونه فعالیت شدیدی مانند دویدن،ورزش هایی که با وزنه انجام می شود و ورزش یوگا در حالت دراز کش دوری کنید.

آیا بعد از تزریق بوتاکس عوارضی برای شخص بوجود می آید؟

بعد از تزریق بوتاکس معمولا عوارضی در فرد ایجاد نمی شود اما بدان معنا نیست که هیچ عوارضی وجود ندارد.همانطور که در تزریق بوتاکس دور چشم هم گفتیم عوارضی بمانند سرگیجه، بسته نشدن چشمها، افتادگی پلک و بسیاری عوارض دیگر نیز در فرد امکان دارد دیده شود.در کل افرادی که بعد از تزریق دچار عوارض شده اند بسیار کم می باشند و عوارضی را که گزارش داده اند عبارتند از:

 • کبودی در ناجیه تزریق
 • ورم کردن و برجسته شدن ناحیه تزریق
 • سردرد – این مورد در افراد بسیاری گزارش شده است

تمامی این موارد بالا جز اقلیتها می باشد اما در صورت مشاهده، کذلینیک زیبایی دایموند در دسترس می باشد و شما را راهنمایی و پشتیبانی خواهد کرد.

نحوه شستشو و اصلاح صورت از نکات مهم مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

توصیه میشود تا ۴ ساعت بعد از تزریق از شستشو، ماساژ و لمس صورت یا هر نقطه ای که تزریق صورت گرفته خودداری شود اما بعد از این مدت براحتی می توانید شستشوی صورت خود را براحتی انجام دهید.بعد از گذشت شش الی هفت ساعت شستن صورت با آب و صابون مانعی ندارد. اما توجه داشته باشید که به صورت فشار وارد نشود و به آرامی اقدام به شستن نمایید.
افرادی که تزریق بوتاکس را در صورت انجام داده اند می بایست تا یک روز بعد از تزریق از اصلاح صورت، ابرو برداشتن، میکرونیدلینگ، لیزر موهای زائد صورت و هایفوتراپی اجتناب نمائید.

فردی که تزریق بوتاکس را انجام می دهدهر شش ماهباید تزریق را دوباره انجام دهد

ماندگاری تزریق بوتاکس چقدر می باشد؟

شواهد علمی از این حکایت میکند که مدت ماندگاری تزریق بوتاکس بین ۱۲ الی ۱۶ هفته می باشد اما گاها در برخی از افراد مدت زمان ماندگاری بسیار طولانی تر و تا ۶ ماه طول کشیده است.در واقع هر فرد می بایست در سال ۲ بار تزریق بوتاکس را تجربه کند تا خطوط و چین و چروکهای ایجاد شده را دیگر مشاهده نکند.همچنین بسیاری از همراهان سوال می کنند که آیا میتوان در چند نقطه بطور همزمان تزریق را انجام داد؟ در پاسخ باید گفت بله و هیچ مشکلی تزریق همزمان ایجاد نمی کند.
اثرات تزریق بوتاکس نهایتا ۶ ماه دوام خواهد داشت، به دلیل اینکه بعد از ۶ ماه دوباره عضلات انسداد داده شده و از کار افتاده دوباره شروع به تحرکات خواهند کرد و چین و چروکهای رفع شده دوباره باز خواهند گشت.بنابراین توصیه می شود هر ۶ ماه تزریق خود را دوباره تکرار نمائید.

بعد از تزریق بوتاکس می توان آرایش صورت را انجام دهم؟

بهتر است یک ساعت بعد از تزریق هیچ گونه آرایشی بر روی نقطه تزریق شده صورت نگیرد.در صورتی که آرایش خود را بعد از یک ساعت تمایل دارید انجام دهید، سعی کنید فشار زیادی به نقطه تزریق شده وارد نکنید.

بعد از تزریق بوتاکس میتوانم بصورت پروازی به مقصد و شهر خودم بازگردم؟

افرادی که با هواپیما و بصورت پروازی به کلینیک زیبایی دایموند تشریف می آورند،مشکلی ندارد بلافاصله بعد از تزریق به مقصد خود بازگردند و ارتفاع و پرواز با هواپیما اثراتی بر روی تزریق نخواهد داشت.

عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

تصویر نجوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

همانطور که گفته شد تا ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس در هر ناحیه ای، از دراز کشیدن و خوابیدن خصوصا بر روی نقطه تزریقی می بایست اجتناب کرد.باز هم تاکید می کنیم که حتما حتما تا ۴ ساعت بعد از تزریق از هرگونه خوابیدن و فعالیت شدید بدنی دوری شود.علت این امر هم بخاطر این می باشد که سم بوتولونیوم تزریق شده به بدن برای جذب کامل و انسداد کامل عضلات نیاز به ۴ ساعت زمان دارد.بعد از ۴ ساعت فردی که تزریق بر روی او انجام شده است به هر شیوه ای و عادتی که بخواهد می تواند بخوابد و به آرامش برسد.

ما سعی کردیم در این مقاله مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس  و خصوصا سوالاتی که اکثر همراهان و مراجعه کنندگان از ما در این باره می پرسند را برای شما تشریح کرده باشیم.اگر هنوز با خواندن این مقاله با سوالات و ابهاماتی در خصوص مراقبت بعد از تزریق بوتاکس روبرو هستید، کافیست در بخش دیدگاه ها و نظرات برای ما بنویسید تا پاسخگوی شما عزیزان همراه باشیم.همچنین اگر فکر می کنید این مقاله می تواند برای دوستانتان میتواند مفید واقع شود، با دوستانتان در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× سلام.مشاوره رایگان در واتس اپ