[rev_slider alias="slider-1"]

سوالات متداول

_

سوالات مطرح شده در این قسمت،سوالاتی است که بسیاری از همراهان ما در شبکه های اجتماعی و وبسایت از ما می پرسند،ما سعی کردیم این سوالات را دسته بندی کرده و بصورت تخصصی به آنها پاسخ دهیم.اگر به هر دلیلی پاسخ خود را نیافتید میتوانید سوالات خود را در همین قسمت برای ما نوشته تا متخصصین ما در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

سوالات مربوط به لیزر موهای زائد بدن

لیزر چگونه موهای زائد را تخریب می کند؟

اشعه لیزر بطور اختصاصی رنگدانه ملانین موجود در فولیکول مو را هدف قرار داده،با گرم کردن آن باعث تخریب موی زائد شده بدون آنکه هیچ گونه آسیبی به بافت های اطراف وارد کند.

آیا از بین بردن موهای زائد خطری هم برای فرد دارد؟

لیزر برای مدتی نزدیک به پانزده سال برای درمان موهای زائد بکار رفته و در این سالها بی خطر بودن آن ثابت شده است.در کلینیک زیبایی دایموند تمامی جلسات درمانی توسط متخصصین پوست و با کمک تکنسین های با تجربه انجام می گیرد و آمار جهانی نیز نشان می دهد که عوارض درمان بسیار نادر و گذرا می باشد.

قبل از درمان با لیزر چه مراقبت هایی لازم است؟
اگر سابقه تبخال داریر یا مستعد بروز کلوئید(گوشت اضافی در محل زخم های قدیمی) هستید ختما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.بهتر است از یک ماه قبل تا یک ماه بعد از لیزر موهای زائد در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و از یک کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید.در طول این مدت نباید از کرم های برنزه کننده یا سالن های مخصوص برنزه شدن استفاده شود.
موهای ناحیه مورد نظر را قبل از لیزر،اصلاح نمایید.پس از درمان با لیزر از کرم های مخصوصی که توسط متخصصین تجویز می شوداستفاده کنید.بمدت ۳ روز از اصلاح کردن موها خودداری نمایید و تا زمانی که قرمزی و حساسیت پوست کاملا برطرف نشده است از لیف زدن و مالش دادن ناحیه تحت درمان پرهیز کنید.تا یک ماه پس از درمان باید از یک کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
تعداد جلسات موزد نیاز برای لیزر موهای زائد بدن؟

تعداد جلسات درمان به ناحیه مورد نظر،تراکم موها و چرخه رشد مو بستگی دارد.چرخه رشد یک فولیکول مو از ۳ مرحله تشکیل شده است.اشعه لیزر در مرحله آناژن مو موثر است.عواملی نظیر سن،وزن،رژیم غذایی،وضعیت هورمونی وداروها روی چرخه رشد مو تاثیرگذارند.مطالعات علمی نشان می دهد که اغلب افراد ۴ تا ۸ جلسه درمان به فواصل ۶ تا ۱۲ هفته برای بدست آوردن نتیجه مطلوب لازم دارند.

هر جلسه درمان با لیزر چقدر طول می کشد؟

مدت زمان درمان برای رفع موهای زائد بدن  در هر جسله بع تراکم موها و مساحت منطقه مبتلا بستگی دارد.نواحی کوچک نظیر چانه یا پشت لب در عرض ۵ دقیقه درمان کی شوند.در حالی که درمان نواحی وسیع تر نظیر ساق پا زمان بیشتری را می طلبد.

چه مناطقی با لیزر برای رفع موهای زائد بدن بکار برده می شود؟

پشت لب ها،چانه  و گردن،گونه ها،دور ابروها،پیشانی،گ.ش،سینه ها،وسط سینه،شکم،پشت،زیر بغل،ساعد،بازو،شانه ها،ران،کشاله ران،خط مایو و باسن

سایر سوالات

روند درمان با لیزر co2 در جوانسازی پوست چگونه می باشد؟

۲ تا ۷ روز پس از انجام لیزر صورت متورم خواهد بود و سطح پوست دلمه خواهد بست و در این مدت صورت باید روزی چند بار با آب و شوینده ملایک شسته شده و سپس کمی وازلین یا کرم بهبود دهنده روی محل مورد نظر مالیده شود.پس از یک تا دو هفته پوست مجددا بازسازی می شودو می توانید به کار روزمره خود بازگردید.

از ما بپرسید