[rev_slider alias="slider-1"]

هزینه تزریق بوتاکس

تصویر قیمت تزریق بوتاکس

قیمت تزریق بوتاکس

چین و چروک پوست از علائم گذر عمر و افزایش سن است. همیشه انسان ها به ویژه خانمها به دنبال زیبایی هستند. امروزه جنسیت در این موضوع مطرح نمی باشد. یکی از روش های تقریبا کم خطر و البته بدون جراحی برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک پوست صورت تزریق بوتاکس می باشد. از طرفی هزینه تقریبا کم بوتاکس، این روش را به محبوب ترین روش های زیبایی پوست تبدیل کرده است. رایج ترین هدف زیبایی بوتاکس در ناحیه پیشانی می باشد چرا که قیمت اصلی خطوط چهره را در پیشانی و اطراف وناحیه چشم می باشد که این شیوه غیر تهاجمی بخوبی می پوشاند.در این مقاله دوباره سعی داریم در مورد تزریق بوتاکس و هزینه و قیمت تزریق بوتاکس بیشتر صصبت کنیم.

باکتری به نام کلستیدیوم بوتانیوم

همانطور که همه می دانیم، جوشاندن همه انواع کنسروها به مدت ۲۰ دقیقه قبل از استفاده، لازم و ضروری است و دلیل آن هم وجود نوعی باکتری به نام کلستیدیوم بوتانیوم است که دارای  سم بسیار خطرناکی می باشد که اگر مورد استفاده قرار بگیرد انسان دچار بوتولیسم می شود. رسیدن این سم خطرناک به بدن باعث فلج شدن عضلات و حتی مرگ هم می شود. همین خاصیت فلج کنندگی این سم باعث شد که پزشکان از این ماده استفاده پزشکی کنند.حرکت عضلات در صورت باعث می شود چروک هایی متحرک روی صورت ایجاد شود به همیت دلیل متخصصان زیبایی در امریکا تصمیم گرفتند که از این سم برای فلج کردن و بی تحرکی عضلات البته بمدتی محدود استفاده نمایند.

عملکرد بوتاکستصویر قیمت تزریق بوتاکس در تهران

بوتاکس به صورت تزریق شده و با فلج کردن موقتی عضلات صورت باعث می شود خطوطی که در اثر چین و چروک روی پوست ایجاد شده است از بین برود. بوتاکس برای از بین بردن چروک ها در همه نواحی بدن مخصوصا صورت کاربرد دارد. از جمله کاربردهای بوتاکس در پیشانی و اطراف لب می باشد وبه همین دلیل همانطور که پیش تر گفته شد عمومیت بیشتری دارد.اگر تمایل دارید درباره عملکرد بوتاکس روی پیشانی اطلاعات دقیق تری بدست آورید، پیشنهاد می کنیم مقاله تزریق بوتاکس پیشانی را مطالعه نمائید.

خطرات و عوارض تزریق بوتاکس

لازم به ذکر است که سم بوتولونیوم که در بوتاکس استفاده می شود خطرات آن سمی که باکتری تولید می کند را هرگز ندارد و از آنجایی که مصرف بوتاکس به صورت موضعی است و وارد گردش خون نمی شود جای هیچ نگرانی باقی نمی گذارد.اما عوارض معمولی و عادی که در تزریق بوجود می آید عبارتند از، سردرد، حالت تهوع، خارش، التهاب و قرمزی شدید می باشد که همگی طبیعی بوده و پس از گذشت چند ساعت پس از تزریق بطور کامل از بین می رود.در صورتی که تزریق بوتاکس توسط افراد ناشی و غیر از پزشک و از مواد تقلبی و نامرغوب انجام شود عوارضی همچون شوک در افراد، تنگی نفس، افتادگی پلک، بیماری های متفاوت چشم و گردن و همچنین ناهماهنگی پوست در صورت می شوند.

استفاده درمانی بوتاکس

بوتاکس علاوه بر استفاده های جوانسازی و زیبایی استفاده های درمانی هم دارد . بوتاکس در استفاده های زیبایی ، دوز تزریقی بوتاکس کم می باشد بنابراین خطر آن هم کمتر می باشد ولی در موارد درمانی با بوتاکس همچون درمان میگرن مزمن، افتادگی پلک و کاهش عرق بیش از حد نیز بکار برده می شود.به عنوان مثال در تزریق بوتاکس دور چشم که در جهت درمان افتادگی پلک از دوز بیشتری استفاده میشود.

تهیه و تزریق بوتاکس

برای تزریق بوتاکس حتما به پزشک مجرب و خوش سابقه مراجعه کنید و گول هزینه کمتر در مراکز غیر معتبر را هرگز نخورید. در هر شهر تزریق بوتاکس را در مراکز درمانی نظیر درمانگاه و کلینیک انجام دهید. بوتاکس را فقط با نسخه پزشک از داروخانه می توان تهیه کرد و چون در مراکز غیرمجاز مثل آرایشگاه ها از بوتاکس قاچاق استفاده می شود احتمال عوارض ناشی از آن بیشتر است. در انتخاب هایی که می خواهید بوتاکس انجام دهید دقت و وسواس کامل داشته باشید.ما در کلینیک زیبایی دایموند کاملا از دکتر متخصص م افراد ماهر جهت تزریق بوتاکس استفاده می کنیم.نکته ای که در مورد قیمت تزریق بوتاکس بسیار تفاوت ایجاد می کند، کشور سازنده بوتاکس و هزینه دستمزد فرد متخصص جهت تزریق می باشد.

ماندگاری تزریق بوتاکس

همانطور که پیشتر هم گفته شد اثرات بوتاکس در روش جوانسازی موقتی است و از ۴ تا ۶ ماه ماندگاری دارد. البته ماندگاری آن به چند عامل بستگی دارد عواملی از قبیل سن و میزان انعطاف پذیری پوست افراد و عمق چروک ها. هرچه چین و چروک ها سطحی باشد، اثرات بوتاکس بهتر است و باعث از بین رفتن کامل آنها می شود ولی اگر چروک عمیق باشد میزان اثربخشی بوتاکس کم می شود و چروک ها کاملا از بین نمی رود.

تمدید بوتاکس صورت و پیشانی

بعد از ۴ تا ۶ ماه در صورت تمایل می توانید تزریق خود را تمدید کنید. تزریق بوتاکس به صورت مداوم باعث می شود ماندگاری آن هم بیشتر شود و علت آن هم این است که بعد از هربار تزریق عضلات آن ناحیه بوتاکس فلج می شود و چند ماهی از آنها استفاده نمی کنید و اگر مجددا بوتاکس را تمدید کنید و چند بار انجام دهید آن عضله به دلیل استفاده نشدن در بدن، کم کم تحلیل می رود و کوچک و کوچکتر می شود.

مدت زمان تاثیر بوتاکس

زمان تاثیر بوتاکس معمولا ۳ تا ۱۰ روز می باشد. از عوامل تعیین کننده هزینه بوتاکس میزان بوتاکس مورد نیاز فرد و مهارت پزشک می باشد. معمولا کلینیک هایی که بوتاکس در آنجا انجام می شود چند فاکتور را جهت تعیین هزینه تزریق بوتاکس مد نظر قرار می دهند. اولین فاکتور اندازه قسمتی از بدن که قرار است بوتاکس در آن ناحیه تزریق شود هرچقدر ناحیه موردنظر بیشتر باشد مسلما هزینه هم بیشتر می شود.با افزایش چین و چروک های محل درمان، میزان واحدهای بوتاکس هم افزایش می یابد و طبیعتا هزینه آن هم بیشتر می شود. بعضی از نواحی بدن مانند زیر بغل به واحدهای بیشتری احتیاج دارد و قابل مقایسه با خط خنده نیست.

هزینه تزریق بوتاکس از لحاظ مکانی

از نظر مکان انجام بوتاکس هم واضح است که هزینه بوتاکس در کلان شهرها نسبت به شهرهای کوچک و نیز کلینیک های بالای شهر یا پایین شهر متفاوت است. هزینه بوتاکس خیلی زیاد نیست و همانطور که قبلا گفته شد کاملا مقرون به صرفه می باشد.در کلینیک زیبایی دایموند علاوه بر دریافت تخفیهای ویژه از خدمات طلایی نیز برخوردار خواهید شد.

قیمت بوتاکس دیسپورت در ایران

بوتاکس نام یک برند ساخت شرکت آلدگان در آمریکا می باشد. دیسپورت نسبت به سایر برندهای بوتاکس قیمت بالاتری دارد. ماده اصلی بوتاکس دیسپورت، همان حکتریدیم بوتولینوم نوع A است. ویال های دیسپورت پودر مانند است و شرایط نگهداری آن بین ۲ تا ۸ درجه سانتی گراد بالای صفر است در صورتی که شرایط نگهداری بوتاکس زیر صفر می باشد.اگر در تزریق بوتاکس خود از دیپوسرت اصل استفاده نمائید می بایست هزینه و قیمت بیشتری برای تزریق بوتاکس خود پرداخت نمائید.

هزینه تزریق بوتاکس صورت

 معمولا پزشکان صورت را به چند ناحیه تقسیم می کنند و برای هر ناحیه هم، قیمت خاصی تعیین می کنند. به عنوان نمونه پیشانی را یک ناحیه، خط اخم را یک ناحیه و خط های اطراف چشم را یک ناحیه محسوب می کنند. برخی دیگر از پزشکان هم هزینه را بر اساس واحدهای بوتاکس تزریق شده تعیین می کنند. ویال  های بوتاکس به دو صورت ۵۰ واحدی و ۱۰۰ واحدی موجود می باشند.
مورد دیگری که در هزینه و قیمت تزریق بوتاکس نقش اساسی ایفا می کند، تعداد چروک هایی است که در صورت موجود می باشد و این تعداد چروک مقدار دور و واحد تطزریق را بالا می برد و یکی از تاثیرگذارترین عوامل قیمت تزریق بوتاکس می باشد.در هرصورت بهتر است که برای تعیین دقیق هزینه و قیمت تزریق بوتاکس ، با پزشک مشورت کنید چرا که همانطور که گفته شد، عوامل مختلفی در تعیین آن تاثیر دارد.

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی در مورد تزریق بوتاکس و قیمت و هزینه تزریق به شما بدهیم اما اگر شما هنوز با سوالات و ابهاماتی در مورد قیمت و هزینه تزریق بوتاکس روبرو هستید کافیست در بخش دیدگاه ها برای ما بنویسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× سلام.مشاوره رایگان در واتس اپ